Kadrosunu güçlendirmek isteyen Trabzonspor gelecek sezon transfer çalışmalarına son sürat devam ediyor.

Trabzonspor'un eski futbolcusu Jose Sosa geri döndü! Trabzonspor'un eski futbolcusu Jose Sosa geri döndü!

Şampiyon Trabzonspor sözleşme uzatma teklifini şu ana kadar kabul etmeyen ve geleceği hakkında belirsizliği devam eden Anthony Nwakaeme'nin yerini doldurmak için alternatiflere yönelmeye devam ediyor.

trezeguet

Son zamanlarda, Trezeguet adı transferde ön plana çıktı. Kasımpaşa'da geçirdiği süre boyunca parlayan ve oradan Aston Villa'ya transfer olan 27 yaşındaki Mısırlı kanat oyuncusu, geçen sezonun devre arasında Başakşehir'e kiralandı. Kısa sürede 13 maçta 6 gol ve 4 asistlik performans sergileyen 1.79 uzun boylu futbolcu, teknik direktörler tarafından Trabzonspor'a önerildi. Yönetim, Avcı'nın görüşünü aldıktan hemen sonra harekete geçti. 

trezeguet'2

Gelişmelere üzerine Karadeniz temsilcisi tecrübeli futbolcuyu kiralamak istedi. Ancak Aston Villa yönetimi bu olasılığa sıcak bakmadı. Çünkü oyuncunun sözleşmesi 30 Haziran 2023 tarihinde bitecek, bu nedenle satıp para kazanmaktan yana. Trabzonspor'un Trezeguet için İngiliz ekibine 4 milyon Euro'luk bir transfer teklifi teklif ettiği ve bunun bonuslarla birlikte taksitler halinde ödeneceği öğrenildi. Bu arada, Aston Villa'nın deneyimli kanat oyuncusu için yaklaşık 5 milyon Euro beklediği bildirildi. Bu nedenle oyuncunun bordo-mavililerin teklifine net bir cevap vermediği öğrenildi. Ancak görüşmeler devam ediyor.

Mahmoud Trezeguet

Abdullah avcı Trezeguet ile görüştü

Rakamı daha uygun seviyelere getirmeye çalışan Trabzonspor yönetimi teknik direktör Abdullah Avcı'yı da sürece dahil etti. 27 yaşındaki sol kanat oyuncusu ile görüntülü görüşme yapan tecrübeli teknik adam, Trezeguet'e gelecek sezon için planlarını anlattı. Geçen yıl hemen hemen her transfere adım atan ve yaptığı görüşmelerle oyuncuları ikna etmede kilit rol oynayan Avcı, aynı politikayı izliyor.

avcı-5

Fırtına'nın ısrarı ve yoğun ilgisinden oldukça memnun olan Trezeguet'in bordo mavisi formayı giymeye istekli olduğu anlaşılırken, bu hafta transferde ciddi ilerleme kaydedilmesi bekleniyor. Kasımpaşa'da müthiş bir performans sergiledikten sonra 2019 yılında 10 milyon Euro karşılığında Aston Villa'ya transfer oldu.

6026b2e066a97cf1b1894054

Gerrard Trezeguet'i düşünmüyor

Premier Lig'i 14. sırada tamamlayan Aston Villa, gelecek sezon kadrosunda büyük bir revizyona hazırlanıyor. İngiliz teknik direktör Steven Gerrard daha güçlü bir takım kurmak istiyor ancak devre arasında kiralık olarak gönderilen Trezeguet'i gelecek yıl kadroda düşünmüyor. Transfer sürecinde Mısırlı yıldızın kulüp tercihi belirleyici olacak.