Trabzonspor’un Transfer Politikası Nasıl Olacak?

Sezon istediği başlangıcı yapamayan Trabzonspor, Şampiyonlar Ligi ile başladığı Avrupa serüvenine Konferans Ligi’nde devam edecek. Öte yandan Süper Lig’de de şampiyonluk yarışında da adından söz ettiren ve işleri sıkı tutmak isteyen Trabzonspor’un Dünya Kupası arasını nasıl değerlendireceği merak ediliyor.

Takım için bir devre arası niteliği taşıyan bu süreçte teknik direktör Abdullah Avcı, takım ile ilgili önemli analizler yapacak ve bazı oyuncuların kaderi ile ilgili kararlar alacak. Takıma pazartesi gününe kadar izin veren tecrübeli teknik adam, antrenmanlara öncelikle Trabzon’da başlayacak ve ardından 29 Kasım’da Antalya’da 10 gün sürecek bir kamp programı başlatacak.

trabzonspor-jpg_4595188714

Sakatlıkları bulunan Bruno Peres ve Edin Visca’nın da takım ile çalışmalara başlaması ile kadro yapılanmasında yeniden değerlendirmelerde bulunacak olan Abdullah Avcı, bu kamp sonrasında yönetime önemli bir transfer raporu vermeye hazırlanıyor. Yabancı sınırı bu raporda önemli pay sahibi olacakken takımdan Djaniny Semedo, Anastasios Bakasetas ve Manolis Siopis ile ciddi anlamda ilgilenen takımlar bulunuyor. Öte yandan bu oyuncular dışında yine farklı birçok yerli ve yabancı oyuncuyla da ilgilenildiği biliniyor.

trabzonspor-takimi_1718353274

Transfer döneminin yaklaşması ve Dünya Kupası arasına girilmesi ile birlikte Bordo Mavili kulüp ile birçok oyuncunun adı anılmaya başlandı fakat teknik direktör Abdullah Avcı, henüz transferler ile ilgili net bir rapor sunmadı. Deneyimli teknik adam şu an Milli Takım’da olan oyuncularının sakatlıksız kampa dönmesini bekliyor.

trabzonspor-foto-jpg_5727155688

Öte yandan geçtiğimiz günlerde Süper Lig’in En İyileri Ödül Töreni’nde açıklamalarda bulunan Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, transfer konusunda mali durumların göz önünde bulunacağı vurgusu yaparak, özellikle medyaya seslenerek, ‘yapılan transfer haberleri yapmak veya kulüplerden transfer beklentisini sürekli dile getirmek sadece Trabzonspor özelinde değil tüm kulüpleri zora sokuyor’ vurgusu yapmıştı.

5_4921171172

Trabzonspor'da kritik süreç başlıyor! Trabzonspor'da kritik süreç başlıyor!