Trabzonspor'un savunma oyuncusu Jens Larsen açıklamalarda bulundu.

Trabzonspor'un savunma oyuncusu Jens Larsen basın mensuplarının sorularını yanıtladı. TS savunma oyuncusu Jens Larsen açıklamalarda bulundu.

Trabzonspor, Sivasspor karşılaşması öncesi hazırlıklarını devam ediyor. Teknik Direktör Abdullah Avcı denetiminden yapılan antrenman öncesi takımın Danimarkalı savunmacısı Jens Styger Larsen basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

WhatsApp Image 2022-10-19 at 17.31.27 (1)

Saat 18.00’da başlayan antrenmanda Edin Visca, Dorukhan Toköz ve Serkan Asan’ın haricinde Djaniny ve Emrehan Gedikli de sakatlıkları nedeniyle yer almadı. Öte yandan çalışmalarda Trabzonspor özel anlaşması olan taç antrenörü Thomas Gronemark da teknikleri ile oyunculara çalışma yaptırdı.

Montella'dan Samet Akaydın açıklaması! "Bakkala döneriz" Montella'dan Samet Akaydın açıklaması! "Bakkala döneriz"

Trabzon’a alışmasının kısa zaman sürdüğü belirten Larsen, “Buraya Trazon’a gelmek benim için kolay karar oldu. Çok da uzun sürmedi adaptasyon süreci. Takım sezon öncesi kampında de beraberdik Herkesin yardımıyla alışmam kısa sürdü. Çok uzun sürmedi.” dedi.

WhatsApp Image 2022-10-19 at 17.31.27

"Elimden gelenin en iyisini yapıp Trabzonspor'a yardımcı olmak"

Takımımız için elinden geldiğinin en iyisini yapmaya çalıştığını belirten Danimarkalı futbolcu, “Aslında ben çok fazla kendi performansımdan söz etmeyi bundan konuşmayı seven biri değilimdir. Söyleyebileceğim tek şey elimden gelenin en iyisini yapıp takıma yardımcı olmaya çalışıyorum. Mümkün olan en fazla sayıda maçı kazanmaya çalışıyoruz. “ ifadelerini kullandı.

"Cornelius bana çok yardımcı oldu"

Cornelius’un ayrılığı ile ilgili gelen soruyu da yanıtlayan Larsen şu cevabı verdi: “Öncelikle Cornelius zaten çok yakın bir arkadaşım. Çok iyi bir arkadaşım olduğunu söyleyebilirim kendisinin. Buraya gelmeden önce Trabzonspor’a imza atmadan önce kendisiyle görüşmelerim olmuştu. Buradaki durumu, neler yapmam gerektiğini, nasıl işlemesi gerektiğini bana ifade etmişti anlatmıştı. Burada geçirdiğimiz kısa sürede bana çok yardımcı oldu diyebilirim kendisi. Buraya adapte olmamda çok etkisi oldu. Ancak tabi ki futbol tabi ki böyledir. Cornelius’u çok iyi bir arkadaş çok iyi bir futbolcu olarak biliyoruz. Bana sorarsanız tabi onu yanımda görmek isterim ama hayat futbol maalesef böyle bazen ayrılıklar yaşanabiliyor. Ancak kendisi ayrıldığında dahil bütün takım arkadaşlarımızın çok yakın ilişkilerimiz olduğu için ayrılığı beni çok etkiledi diyemem ama evet çok yakın bir arkadaşım Cornelius.” 

WhatsApp Image 2022-10-19 at 17.31.27 (1)-1

"Vücudum oynamaya hazır"

Sakatlığı hakkında Larsen, “Sizin de bahsettiğiniz gibi Monaco maçının öncesinde kas sakatlığı problemim vardı ufakta olsa. Aslında çok fazla maç oynuyoruz ve çok fazla seyahat ediyoruz. Bu durum şu ana kadar böyle geldi ve muhtemelen önümüzdeki haftalarda da yine çok fazla seyahate ve çok fazla maç oynamaya devam edeceğiz. Tabi ki kolay değil fakat bahsettiğim ufak sakatlığı atlatmış ve hazır olarak hissediyorum kendimi. Sonuçta şuan oynanacak maçlar konusunda vücudum oynamaya hazır. “ dedi.

Galatasaray'da oynayan Victor Nelsson'u örnek verdi

Danimarkalı, Avusturyalı ya da herhangi bir genç yabancı futbolcu Türkiye’yi tercih etmeli mi? sorusuna Larsen şu yanıtı verdi: “Aslında sorunun cevabı biraz bireysel olacak. Bireyselliğe dayalı bir şey bu. Oyuncunun kendisine dayalı bir şey. Oyuncu kariyeri adına bir sonraki adımı nereye doğru atmak istediğine bağlı bu. Oyuncunun kendi seçimleri ile alakalı ya da gelecekte kendisi nerede ve nasıl görmek istediğiyle alakalı. Örnek vermek gerekirse Galatasaray’dan bahsedebiliriz. İlk Danimarkalı genç oyuncu orada anlaşma imzaladı. Yine Viktor Nelsson uzun süredir orada forma giyiyor. Bahsettiğim gibi oyununun nereye gideceği ya da hangi tercihi yapacağı tamamen kendisine bağlı ve bireysel olacak bir durum olduğu için oyunculara sormak gerekir.”

FfcjSOzWQAI0Vkl

"Bütün odağım Trabzonspor"

Kariyeriyle ilgili konuşan Larsen, “Şu an benim geleceğim Trabzonspor’da. Kontratım var ve kontratım gereği işimi en iyi yapabilmek adına elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Ailem de burada. Sadece bütün odağım bütün düşündüğüm tek nokta Trabzonspor. Aslında sorunuza şöyle yanıt verebilirim. Çok da verebileceğim bir durum değil bu. Çok fazla oyuncumuz var. Bu oyuncuların çoğu da bir mevkiden daha fazla mevkide oynama yeteneğine sahipler. Sadece sağ kanat bölgesinde değil birçok bölgede oyuncuları değiştirmek zorunda kalıyorsunuz. Avrupa Ligi devam ediyor ve ayrıca ligde mücadele ediyorsunuz. Az öncede bahsettim birçok fazla maç birçok fazla seyahat sonucu geniş kadronun önemini görüyorsunuz aslında. Bizim de çok geniş ve yetenekli oyunculardan kurulu bir kadromuz olduğunu düşünüyorum. Sadece sağ kanat bölgesi değişmiyor o konu hakkında belki konuşamam ama bütün bölgeleri değiştirmek zorunda kalabiliyorsunuz. Çok fazla oyuncular yorulabiliyorlar. Sadece sağ kanat değil birçok bölge değişiyor. Sağ kanatta da oynayabilecek birçok yetenekli oyuncumuz var. “ değerlendirmelerinde bulundu.