Süper Lig'de şampiyon olan Trabzonspor'un kutlamaları tüm dünyada gündem olmaya devam ediyor.

Süper Lig'de 2021-2022'in şampiyonu Trabzonspor'un şampiyonluk kutlamaları tüm dünyada konuşulmaya devam ediyor. Bu kez Amerika'nın ünlü gazetesi New York Times (NYT) Trabzonspor'un Süper Lig şampiyonluğuna ve kutlamalarına ilk sayfadan yer verdi.

trabzonsporda-sampiyonluk-soleni-kutlamada-buyuk-surprizler-1651955636631

Haftalar önce 30 Nisan'da Spor Toto Süper Lig şampiyonluğunu garanti eden Karadeniz ekibiyle ilgili gazetede yer alan haber, "Trabzonspor'un neredeyse iki hafta önce şampiyonluğu kazanmasına rağmen takımın ve taraftarlarının kutlamaları bitmedi." değerlendirmesi yapıldı.

trabzonspor şampiyonluk (2)

Trabzonsporlu futbolcu ve taraftarların günlerdir süren kutlamalarının "1984'ten bu yana süren uzun bekleyişten" kaynaklandığı aktarılan haberde, "Yaklaşık kırk yıl Türkiye şampiyonası için beklemek, bazıları için kendilerini kontrol edemeyecek kadar fazlaydı." ifadeleri kullanıldı.

trabzonspor şampiyonluk (6)

Yayınlanan Trabzonspor haberinde, bordo-mavili takımın ligin 35. haftasında Antalyaspor'u misafir ettiği ve 2-2 biten karşılaşma sonunda şampiyonluğu garantilediği maçın bitiş düdüğüyle başlayan sevinci, detaylarıyla anlatılırken, "Hakemin düdüğüyle, Trabzon'un 800 bin civarındaki sakininin neredeyse tamamı kutlamalar için geçe geç saate kadar şehrin sokaklarındaydı." ifadesine yer verildi.

trabzonspor-da-hedef-sampiyonluk-havasina-gir-2-14729450_osd-61

Trabzon'da Maraş Caddesi’nin yeni yüzü şekilleniyor Trabzon'da Maraş Caddesi’nin yeni yüzü şekilleniyor

Ayrıca kutlamaların ve konserlerin devam ettiği ve haftasonu Medical Park Stadı'nda yapılacak büyük etkinliğin sadece Türkiye'de değil, Berlin, Münih ve Londra gibi Avrupa şehirlerinde de devam ettiği bilgisi dikkat çekti.