Süper Lig'de Trabzonspor'un şampiyonluğu sonrası dost camiaları şaşırttı.

Gözden kaçırmayın

Trabzonspor'un yıldız oyuncusu Cornelius şampiyonluğu konuştu Trabzonspor'un yıldız oyuncusu Cornelius şampiyonluğu konuştu

Spor Toto Süper Lig'de bitime haftalar kala Trabzonspor şampiyonluğunu ilan etti. Şampiyonluk sonrası FIFA UEFA dahil tüm dünyadan kutlama mesajları gelirken, Bordo mavili camianın dost dediği takımların herhangi bir tebrik mesajı yayınlamamaları kafalara soru işaretlerini getirdi. Çünkü geçmişte olduğu gibi Trabzonspor düşmanları algı operasyonlarına başladı.

Nedir Bu Trabzonspor düşmanlığı

Trabzonspor düşmanlığı hep kaybettirdi. Trabzonspor düşmanlığı, Anadolu ruhuna hançer saplamak gibidir. Zira Trabzonspor ve Trabzon, Anadolu'nun kendisidir. Türkiye bir anlamda Anadolu demekse, Trabzonspor da bu bütünün en önemli parçasıdır. Bir zamanlar, Trabzonspor'dan istediğini alamadığı için ölümüne direnen ve 1996 yılında Trabzonsporu şampiyonluktan eden Vanspor bugün yok. 3 Temmuz şike sürecinde adı geçen Eskişehir, Gençlerbirliği bugün yok. Fenerbahçe'nin arkasına dizilip şike sürecinin aktif oyunculuğuna soyunan Sivasspor kaldı. Bugün Trabzonsporu tebrik etmiyormuş.

Ya Antalya'ya ne demeli? Fenerbahçe ile acaba nasıl bir hukuk oluşturmuş? Yoksa artık Anadolu ruhunu kayıp ettiği için mi Trabzonspor'a düşman olmuş! Hele Malatya'ya neler oluyor? Trabzon dostu olarak bilinen bu şehirin temsilcisi kulübü acaba nasıl kafalar yönetiyor?

Son olarak Kayserispor.. Yoksa Hikmetsiz bir kafaya esir mi olmuş? Kayseri taraftarı acaba bu densizligi ne diyor?