Futbol yorumcusu Erman Özgür, Trabzonspor için bir eleştiri yaparak istikrarlı bir şekilde kötüye gidiyor ifadelerini kullandı.

Trabzonspor'un Gaziantep deplasmanından bir puan ile dönmesi sonucu Erman Özgür maçı masaya yatırarak değerlendirmelerde bulundu. Trabzonspor'un son haftalardaki oyununu eleştiren Erman Özgür şu ifadeleri kullandı.

Özgür "Vitor Hugo ve Bruno Peres'in savunmaya, Hamsik ve Dorukhan'ın orta sahaya geçişi ile maça başlayan Trabzonspor oyun üstünlüğünü almayı ilk yarı boyunca başaramadı. Denswill'in stoper özellikli, Nwakaeme'nin form düşüklüğü oyunu biraz daha Visca-Peres tarafından oynanmasına sebep oldu. Gaziantep tarafında ise Figueirido, Maxim ve Muhammet Trabzonspor savunmasının tüm zaafiyetlerini ortaya çıkardı. İki takımın ortak özellikleri finalleri yapamayışlarıydı.

Trabzonspor'un Monaco maçı kamp kadrosu belli oldu Trabzonspor'un Monaco maçı kamp kadrosu belli oldu

Trabzon tarafında Cornelius, Visca, Gaziantep tarafında Muhammet, Ertuğrul ve Figueirido denemeleri kalecilere ya da direklere takıldı. Sonuçta dengeli oyun ilk yarı sonunda tabeleya da yansıdı. 2. yarı kazanmak için iki takımın da iştahı artacağına azaldı. Pas trafiklerinin hızı düştü.

İki takım da yerleşmiş savunmalara karşı hücum ederken işin anahtarı diyebileceğim Trabzon'da Abdülkadir Ömür, Nwakaeme, Visca, Gaziantep'te ise Figueirido, Maxim ve Muhammet tabiri caizse sahada kayboldular. İki teknik direktörün hamleleri de maçın temposunu, keyfini getirecek etki yaratmadı.

Her geçen dakika kaybetmemek, kazanmaktan daha önemli olmaya başlayınca maç da başladığı gibi bitti. Sonuçta Trabzonspor oynadığı oyunun karşılığı, hakkı olan 1 puanı aldı ama evine çok da mutlu dönmedi. Çünkü skor tabelasından ziyade oynanan oyun istikrarlı şekilde kötü gitmeye devam ediyor.