Trabzonspor'un deplasmanda Kayserispor ile oynadığı maçta her iki kulüpte Disiplin Kurulu'na sevk edildi

Türkiye Futbol Federasyonu  ( TFF ) Süper Lig'de bu hafta oynanan karşılaşmalar ile ilgili disiplin sevklerini açıkladı. TFF yaptığı açıklamada, Trabzonspor ve Kayserispor'u çirkin ve kötü tezahürattan dolayı disiplin kuruluna sevk ederken, Bordo Mavili ekibin emektar isimlerinden Hayati Erol'da hakaret ettiği gerekçesi ile kurula sevk edildi. Erol, karşılaşmada kırmızı kart görmüştü.

TFF'den yapılan açıklama şu şekilde:

1- YUKATEL KAYSERİSPOR Kulübü'nün 01.10.2022 tarihinde oynanan YUKATEL KAYSERİSPOR-TRABZONSPOR A.Ş. Spor Toto Süper Lig müsabakasındaki "çirkin ve kötü tezahüratı" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 53. maddesi uyarınca ve "saha olayları" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 52. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.

Trabzonspor'da sürpriz değişiklik! Trabzonspor'da sürpriz değişiklik!

2- TRABZONSPOR A.Ş. Kulübü'nün 01.10.2022 tarihinde oynanan YUKATEL KAYSERİSPOR-TRABZONSPOR A.Ş. Spor Toto Süper Lig müsabakasındaki "çirkin ve kötü tezahüratı" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 53. maddesi uyarınca ve "saha olayları" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 52. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine,

TRABZONSPOR A.Ş. Kulübü görevlisi HAYATİ EROL'un aynı müsabakadaki "hakareti" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 41. maddesi uyarınca 02.10.2022 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.