Kabul edelim Trabzonspor bu maça kötü başladı. Ev sahibi takım Altay’ın ilk yarıda çok önemli 2-3 pozisyonu var. Trabzonspor atak organizasyonlarını merkez atak olarak düşünmüş. Ancak bu bölgede kullandığı oyuncular merkez ataklara destek verme konusunda eksiklik çektiler. Siopis ve Berat top kazanmak becerileri var ama hücuma destek vermede yetersiz kaldılar.

Buna karşın Altay takımı sadece hızlı ataklarla geçiş oyununu düşündü. Çok güzel bir golle de öne geçiler ama bu kadar merkez atak yapmaya çalışırsan karşısında biletini kesecek önemli bir takım vardı.

DOĞRU HAMLELER

İkinci yarı çok doğru hamleler yapıldı. Abdullah Avcı çok yerinde değişiklikler yaptı. İki tane orta saha oyuncuyu çıkarıp daha merkez atakta ileriye destek veren iki oyuncuyu oyuna aldı.

 Onlar da oyunun rakip sahaya yıkıldığı dönemler de hem pas atma hem de adam eksiltmede başarılı oldular. Zaten Trabzonspor oyuna soktuğu bütün oyunculardan verim aldı.

İlk golün pasını Bakasetas, ikinci golün pasısın Koita verdi.

Sonuz olarak;

Altay çok güçlü bir takım değil. İzmir ekibi geçiş oyunuyla Trabzonspor’u yenmek istedi ama Trabzonspor özellikle ikinci yarıda ki oyunu ve Abdullah Avcı’ nın bu yarıdaki merkez oyununa yaptığı değişiklikleriyle galibiyeti getirdi.