Trabzonspor’da transfer görüşmeleri devam ederken, ekonomik açıdan da rahatlama çalışmaları sürüyor. Forma satışlarından önemli bir gelir elde eden Fırtına, kasasının büyük ölçüde rahatlatacağa düşünülüyor. Bordo-mavili ekibin Şampiyonlar Ligi'nde gruplara kalarak ekonomik açıdan büyük bir gelir sağlanması bir diğer büyük katkı.

Yunus Emre Sel’in haberine göre; Forma göğüs sponsorluğu için Vestel ile yeniden anlaşan Trabzonspor, bu yıl kasasına 33 milyon TL koydu. Kombine satışında da 15 bin rakamını geçmesinin ardından Fırtına oradan da 30 milyon TL'ye yakın para elde etti.

5 gün önce gelecek sezon giyeceği formaları satışa çıkaran Karadeniz devi, şampiyonluk formasıyla birlikte çubuklu ve mavi renkteki formalardan 5 gün içerisinde 35 bin adet satış gerçekleşti. Buradan da kasasına 21 milyon TL civarında para elde etti. Böylelikle Trabzonspor yeni sezon öncesi toplamda 84 milyon TL'ye yakın bir miktarı kasasına koydu. 

Trabzonspor'dan forvet hamlesi! Trabzonspor'dan forvet hamlesi!

Geçtiğimiz sezon 230 bin adet civarında bir forma satışı rakamına ulaşan Trabzonspor, bu sezonki hedefi 250 bini geçmek. Kombine satışında ise 28 bin adet rakamına kısa süre içerisinde ulaşılması amaçlanırken yeni rekorlar kırılacağı ifade edildi.