Son genel Divan Kurulu’nda Ali Sürmen ile yarışan Şükrü Kuleyin 61medya.com’a açıklamalarda bulundu.

Trabzonspor’da Divan Başkanlık Kurulunun genel kurul tarihini 7 Ocak 2022 olarak belirlemesinden sonra tepkiler çoğalmış mevcut başkan Ali Sürmen’in karşısına rakip çıkarmak için kulisler hareketlenmişti.

Başkan Ali Sürmen yaptığı açıklamada "Ertelenmiş olan, Trabzonspor Kulübü Divan Başkanlık Kurulu seçimi 7 Ocak 2022 Cuma günü saat 09:00’da Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde (Ortahisar) yapılacaktır. Değerli üyelerimize saygıyla duyurulur." ifadelerini kullanmıştı.

BASKIN SEÇİME KARŞI TEPKİ VAR

Son genel kurulda Ali Sürmen ile yarışan Şükrü Kuleyn bu kararı ‘Baskın seçim’ olarak açıkladı. Kuleyn Trabzonspor’da 30 yıllık yönetici olduğu halde şimdi aday olamayacağını belirterek ‘Kurullarda 5 yıl görev yapmış olmak’ maddesini koyanlar bizim gibi eski yöneticileri devre dışı bırakmıştır. Tüzük tadilatı yapılarak bu yeniden düzenlenecekti. Ancak Sayın Sürmen ve arkadaşları baskın bir seçim planlayarak bizleri devre dışı bırakmak istemişlerdir.’ Demişti. 17 Şubat 2018 tarihinde yapılan son genel kurulda Ali Sürmen’e karşı aday olan Şükrü Kuleyin 332’ye karşı 137 oy almıştı.

‘TRABZONSPOR’UN HUZURA İHTİYACI VAR’

Şükrü Kuleyin yakın süreçte eski asbaşkanlardan Hayrettin Hacısalihoğlu ile görüştüğünü ve başkan adaylığı teklifinde bulunduğunu doğrulayarak ‘ Bugün geldiğimiz nokta itibariyle Trabzonspor’un huzura ihtiyacı var. Takım şampiyonluk yolunda ilerliyor ki şampiyon olacak. Bizler camianın Divan Kurulu üyeleri olarak kaos yaratamayız.’ Dedi.

“TADİLAT YAPILSIN ADAY OLURUZ”

Kuleyin tüzük tadilatının yapılmasından sonra genel kurul için aday olacaklarını belirterek ‘Bu süreçte sezon sonunu bulur. Şimdi bütün camianın takıma ve yönetime destek vermek gibi bir görevi var. Şampiyon olduktan sonra çok renkli bir Divan Kurulu seçimi yaparız” açıklamasında bulundu.

ERDAL ATALAY “Sürmen kendi çalıp kendi oynayacak’

Trabzonspor Divan Kurulu üyesi ve eski yöneticilerden Erdal Atalay tüzük engellerinden dolayı Divan başkanlık seçimine aday olamadıklarına dikkat çekerek “Ali Sürmen kendi çalıp kendi oynayacak. .50 sene sonra kandırmacalarla 10 sene daha Divan Başkanlığı yapacak. Tüzük engel zaten 5/10 kişi var aday olma hakkı. Onlarda diğer tutarsız kişilerin telkinleri ile (ya bırakın bu işleri takım iyi gidiyor) aday olmuyorlar.

Sanki Divan başkanlığı icra organı. Tüzüğe takılmasaydım ben aday olacaktım. Ali Sürmen’in yaptığı Ali Cengiz oyunlarına bir ben karşı çıkıyorum. Orada bu adaylık hakkı olanlara sorun ne diyorsunuz diye hepsi (Ali yapıyor yapsın derler) Mahmut Ören, Osman Çavuşoğlu, Mehmet Salih Uzun’a sorun ‘niye imzanızın arkasında durmadınız’ diye bakalım ne diyecekler. Ben bu alicengiz oyunlarını, bildiklerimi her ortamda yazacağım, söyleyeceğim” diyerek sert konuştu