Trabzonspor’un genç futbolcusu sezon başında Polonya Ekibi Warta Poznan’a kiralık olarak giden Enis Destan açıklamalarda bulundu. Fırtına’nın Altınordu’dan transfer ettiği 20 yaşındaki santrfor Altınordu TV’ye konuştu Warta Poznan’a kiralık forma giyen Destan, Altınordu Futbol Kulübü Kurumsal İletişim Direktörü Can Erbesler ve Avrupa Direktörü Murat Korkmaz ile bugün bir araya geldi.

Adrian Sut için Trabzonspor'dan hamle! Adrian Sut için Trabzonspor'dan hamle!

Polonya taraftarı Türkiye'yi seviyor

AW759983_01

Warta Poznan taraftarlarının her zaman destek olduğunu belirten Enis Destan, “Ben buraya gelmeden önce de Warta Poznan lige iyi başlayamamıştı. Ben geldikten sonra da bir süre daha kötü gidişat devam etti. Fakat sonrasında toparlandık ve üst sıralara doğru tırmanmaya başladık. İlk yarının son maçını puan alarak bitirdik. Taraftarımızla aramızdaki diyalog çok iyi. Kazansak da kaybetsek de hep yanımızdalar. Ben de bu ülkeye adapte olmaya başladım. Onların dilini de öğrenmeye başladım. Taraftarımız Türkiye’yi ve beni çok seviyor.” ifadelerini kullandı. Dünya Kupası nedeniyle liglere verilen arada çalışmalarının bir kısmını Türkiye’de devam edeceğini ifade eden Destan, ikinci yarıya iyi bir başlangıç yapmak istediği kaydetti."Genç sporcular konforu boş versinler"

AW759983_03
Genç sporcu adaylarına tavsiyelerde bulunan Enis Destan, “Warta Poznan benim ilk Avrupa deneyimim. Polonya ligi orta seviyelerde bir lig ancak burada herkes çok profesyonel. Herkes kısıtlı imkanlara rağmen elinden geleni yapıyor. Ben genç kardeşlerime şunu söylemek istiyorum. Konforu boş versinler çok çalışsınlar o şans bir gün size gelecektir.” ifadelerini kullandı.  Gelecek yıl nisan ayında gerçekleşecek U12 İzmir Cup için ise Destan şu açıklamalarda bulundu: “Gerçekten git gide büyüyen bir turnuva. İlk katıldığım turnuvaları hatırlıyorum. Şimdi dünyanın devleri katılacak. Sabırsızlıkla bekliyorum.”