Trabzonspor’un genç kalecisi Kağan Moradaoğlu YKS 2022’de eşit ağırlık alanında Türkiye 898.’si oldu. Genç kaleci Avusturya kampında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Ders çalışması hakkında sorulan sorulara Moradaoğlu, “Boş bulduğum futbol dışındaki her yerde ders çalıştım.” dedi.

Berat Özdemir Trabzonspor'a veda etti Berat Özdemir Trabzonspor'a veda etti

Başakşehir maçının ardından ders çalıştığına dair söylemler hakkında genç kaleci şu ifadeleri kullandı: “Olabilir çünkü maçlardan sonra çalıştığım çok oldu. Maçların yorgunluğundan stresinden sonra ders çalışmak rahatlatıyor. Biraz her şeyden uzaklaştırıyor. Küçüklüğümden beri önce derslerimi idmanlarımı önceliğim olan şeyleri hallettikten sonra sosyal kısma zaman ayırmaya çalışıyordum. Yapım gereği. Çalışmalarıma öncelik verdim. Geriye kalan zamanlardan sosyal kısma ayırdım.”

1snr3931_2829111534

Örnek aldığı isimler hakkında da konuşan Moradaoğlu, “Hamsik çok iyi bir örnek. Örnek alacağımızdan çok fazlası. Diğer yönden Berat abi çok çalışkan Uğurcan abi çok çalışkan. Çok sayabilirim karakteristik anlamda çok iyi örnekler var. Hepsinin gördükçe bende bir motivasyon oluyor.” İfadelerini kullandı.

Geleceği hakkında ise hukuk fakültesini düşündüğünü söyleyen Moradaoğlu, “Kesin karar vermedim ama hukuk düşünüyorum. İlgi alanlarıma göre. Annem avukat. Küçüklükten beri adliyelere git gel etrafımda çevrede hep öyle büyüdüm. Daha rahat hissediyorum. Sınavı benden önce annem öğrendi. O aradı. İlk annemle paylaştım.” açıklamalarında bulundu.

Son olarak kalaecilik geleceği hakkında konuşan genç file bekçisi, ”Uğurcan abi ve Taha abi hem öğrenmek için çok iyi birer kaleciler. Onlarla rekabet ettiğin sırada çok şey öğreniyorsun. Onlara rekabet edince farkında olmadan çok daha iyi yerlere geliyorsun. Şu anlık öğrenip devam edeceğim.” Dedi.