Trabzonspor'un efsane ismi Şota, Trabzonspor ve Uğurcan Çakır ile ilgili özel açıklamalarda bulundu.

İngiltere Championship takımlarından Hull City teknik direktörü Şota Arveladze, gündemi değerlendirdi. Arveladze Uğurcan Çakır ve şampiyonluk hakkında da konuştu.

Trabzonspor'da neler oluyor? Trabzonspor'da neler oluyor?

Süper Lig'de şampiyonluğa koşan Trabzonspor'u da değerlendiren Arveladze, "Takip ediyorum tabii ki. Ahmet Başkan ile mesajlaştım en son. Başkana böyle fazla tıkı tıkır gitmeyin dedim biraz zorlayalım da... Tabii güzel bir şaka oldu. O da aslında hak ediyor. Bütün ligde bütün başkanlar Trabzonspor'u tebrik ediyor, hem de hak ettiğini söylüyor. Bence 2 hafta içerisinde şampiyon olacak Trabzonspor ve kesinlikle şampiyon olacak. Tarihe göre şampiyonluk kutlamasına katılabilirim. Beni davet etmelerine gerek yok, kendim gidebilirim sağ olsunlar. Bu lüks var bende, kapı açık yani. Trabzonspor şampiyon oluyor ama sadece bir sene olmasın, her sene olsun. 95-96 sezonundaki kadro ile bu kadro oynasa kim kazanır, tabii ki bunlar kazanır derim, çünkü bunlar şampiyon oluyor biz olamadık. Taraftar keyfini alsın. Bu kadar kolay olmuyor, ama bazen bakıyorum seyirciye stat full değil. Fenerbahçe, Beşiktaş maçı değil diğer maçlara da gitsinler. Kalan kaç maç içeride kaldı bilmiyorum ama nasıl gitmez taraftar o maça onu düşünüyorum. Bence bu anları yaşamaları gerek" ifadelerini kullandı. 

"Uğurcan Çakır'ı ilk ben oynattım ilk 11'de"

Uğurcan Çakır'ı ilk kez kendisinin oynattığını söyleyen Arveladze, "Ben mutlu nasıl oluyorum, çünkü Uğurcan Çakır'ı ilk ben oynatırdım ilk 11'de. Bu çok güzel bir şey. Bunun kalitesi belli ve herkes görüyordu. Takım kaptanı, Milli Takım kaptanı da olabilir.