Trabzonspor’un altyapısında yetişmiş ve başarıları ile efsaneye dönüşmüş Gökdeniz Karadeniz kariyerine dair önemli değerlendirmelerde bulundu. Yeni Şafak Spor’a verdiği röportaj da spor hayatı hakkında önemli anlarından bahseden Karadeniz samimi açıklamalar yaptı.

61 Numarayı Rubin Kazan’da kimse giymez

DcnYbK4WkAA1hLf

Umut Bozok için Erman Özgür'den flaş sözler! Umut Bozok için Erman Özgür'den flaş sözler!

Rusya'nın FK Rubin kulübünde oynadığı zamanları ve yaşadığı anları anlatan Gökdeniz Karadeniz, “Tataristan Cumhurbaşkanı tarafından liyakat nişanı aldım. Ben onları çok sevdim onlarda beni çok sevdiler. Ama bu onlara bir şey vererek oldu. Ben orda çok çalıştım çok başarılı oldum. Bilirsiniz Rus halkı çok kolay kolay içine insanları kabul etmez. Oraya adapte olmanız zordur. Ama ben bir şekilde onlar gibi oldum. Onlar artık beni kendilerinden biri gibi saymaya başladılar. Bu benim için çok gurur verici bir olay. Formam emekliye ayrıldı. Tataristan devlet müzesinde sergileniyor. Bir Türk ve Trabzonlu olarak da bu beni ayrıca çok mutlu ediyor. Çok gurur duyuyorum. Rubin Kazan’a gittiğiniz zaman 61 numarayı kimse giyemez. Sadece müzeye gidip bakabilir.”

gökdenizkaradeniz

“Trabzonspor hakkıyla şampiyon oldu”

Geçen sezon Trabzonspor’un şampiyonluğu hakkında Karadeniz, “ Trabzonspor geçen sezon hakkıyla şampiyon oldu. Hem oynadığı oyun aldığı sonuçlar bunun göstergesi. Rakiplerde Trabzonspor’u çok zorlayacak rakip yoktu. Ama olsa da Trabzonspor oynadığı oyun ve aldığı sonuçlar Trabzonspor’u şampiyon yapacaktı zaten.” dedi.

şampiyon-7

Kırgınlığı Trabzonspor’a değil!

gokdeniz-karadeniz-trabzonspor_1ffx1ongbynkd1mztdumjolblk

Futbola Rusya çok iyi bir şekilde veda ettiğini söyleyen Gökdeniz Karadeniz,” Formamın emekliye ayrılması liyakat nişanı bir süre şey sayabilir bu konuda. Ama mesela Trabzonspor’dan herhangi bir mesaj almadım. Tebrik almadım. Bundan sonraki hayatımda başarılar dileyen kimse olmadı. Yani baktığınız zaman Trabzonluyuz Trabzonsporluyuz. Ama olmadı. Bu benim için burukluk. Trabzonspor’a 10 yıl hizmet etmişsiniz altyapısında yetişmişsiniz bunu bir tek bana değil herkese yapılması gerekiyor. Trabzonspor’da forma giyen bütün futbolculara yapılması gerekiyor. Özellikle altyapıdan çıkan oyunculara yapman gerekiyor. Senin kulüp olarak bu insanlara değer verdiğini görsünler. Üzüldüm. Ama oradaki şahıslarla alakalı bir şey bu belki de. Benim Trabzonspor’a bir kırgınlığım bir burukluğum olamaz. Çünkü biz Trabzonluyuz ama kulübü o dönemde yöneten insanların bunu düşünmesi gerekiyor. Kaç tane Gökdeniz Karadeniz çıkardınız ve sattınız? 5 parmağı geçmiyorsunuz. Eğer öyleyse değer vereceksiniz. Çünkü alt yapıdan yetişiyor Trabzonspor’da ve gönderiyorsunuz. Ama değerini de bilin.” ifadelerini kullandı.