Ulaş Uğraş Özdemir, 61 Medya için Trabzonspor’un sezon başlangıcını değerlendirdi…

Trabzonspor, Dünya Kupası arasını iyi bir şekilde değerlendirmek için kamp çalışmalarına başladı. Ligin oynanan bölümünde ortaya koyulan futbol, geçen sezon şampiyonluk sevinci yaşayan Trabzonspor taraftarlarını mutlu etmedi. Bordo Mavili ekibin geride bıraktığı maçlar ile ilgili değerlendirmesini, A Spor Yorumcusu ve Takvim Gazetesi Köşe Yazarı Ulaş Uğraş Özdemir, 61Medya YouTube kanalında değerlendirdi.

Özdemir, geçen sezon şampiyon olan takımdan giden oyuncuların bireysel yeteneklerini hatırlatarak, yeni gelen oyuncular ile gösterdikleri farklılıklara dikkat çekti. Takımın başlangıç kampı da yapmadığını hatırlatan ünlü yorumcu, “oyuncuların fiziksel olarak performansları yeterli değil, ikinci yarının bir bölümünün ardından bu net şekilde hissediliyor, takımın birlikte kamp yapmaması da şu anki takım oyununa büyük etki etti. Öte yandan takımın geçen sezondan kalan futbol aklı Marek Hamsik, şu an sahada bunu hissettiren oyuncu o, Bakasetas da yine bireysel olarak iyi işler ortaya koyuyor. Zaten geçen sezon da en başlarda aldığı maçların takımın gidişatına büyük etkisi olmuştu, sonra yaşadığı sakatlık vs. performans düşüklüğü yaşadığı zamanlar olmuştu” yorumlarında bulundu.

Umut Bozok Fenerbahçe maçına dikkat çekti! İsteğini açıkladı Umut Bozok Fenerbahçe maçına dikkat çekti! İsteğini açıkladı

Teknik direktör Abdullah Avcı ile ilgilide düşüncelerini belirten Özdemir, “Teknik direktör Abdullah Avcı iyi bir analizci, çok deneyimli bir hoca daha önce neler yapabildiğini gördük. Bu sezon için ise henüz daha sahada ne izlediğimizi çözebilmiş değiliz, bir iki maçı ayırırsak, diğer karşılaşmalarda henüz oturmuş değil, önce bunun çözülmesi gerektiğini düşünüyorum.”