Şampiyon Trabzonspor önümüzdeki sezon devler liginde mücadele edecek ancak oyun temposu gelecek için soru işaretleri barındırıyor.

Flaş Gelişme! Trabzonsporlu Berat Özdemir'e resmi teklif geldi Flaş Gelişme! Trabzonsporlu Berat Özdemir'e resmi teklif geldi

Trabzonspor bir tarafta Başakşehir ile ligde oynayacağı son maçına hazırlanırken diğer tarafta gelecek yılın kadro planlamasını yapmaya başladı. Öncelik olarak gidecek oyuncuların durumuna göre yapacağı transferleri belirleyecek olan Trabzonspor’un her ihtimale karşın 4 oyuncu transferi için görüşmelere başladığı öğrenildi.

abdullah-avcı 22

Hedefini Şampiyonlar ligi için belirleyen Trabzonspor’da başkan Ahmet Ağaoğlu, Asbaşkan Ertuğrul Doğan ve teknik direktör Abdullah Avcı bundan yaklaşık 2 ay önce bir toplantı yapmış kadroya alınması düşünülen isimlerle ilgili durum değerlendirmesinde bulunmuştu.

ertugrul_dogan_kimdir_ne_is_yapar_h1045815_eec5f

Trabzonspor’un kurmayları İstanbul’da bir kez daha bir araya gelerek önemli bir toplantı daha gerçekleştirdiler. Ağaoğlu, Doğan ve Avcı şampiyonlar ligi için bir kadro kurulması yönünde mutabık kaldılar.

halil akbunar (1)-1

Mevcut kadronun oyun temposunun şampiyonlar ligi için yeterli olmayacağını düşünen teknik direktör Abdullah Avcı, gitmesi muhtemel oyuncularla birlikte 4+3 transferin yapılmasını istediği öğrenildi. Kadro korunursa 4, gidecek oyuncuların sayısına göre de 3 transfer yapılacak.

abdullah avcı 2566

Abdullah Avcı, Trabzonspor’un mevcut kadronun korunması halinde, stoper, sol bek, iki yönlü oynayabilecek orta saha, santrafor ve kenar oyuncusuna ihtiyacı olduğunu ilettiği öğrenildi. Uğurcan Çakır’a gelebilecek teklife göre de B planın devreye sokulması kararlaştırıldı. B plana göre kaleye yabancı bir isim alınacak.