2021-2022 sezonunu şampiyon tamamlayan Trabzonspor, kuruluşunun 55. yıl dönümünü kutladı. Trabzonspor'un 55. kuruluş yılına özel Trabzon Atatürk Alanında (Meydan Parkı) kutlandı. Törene; Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Trabzonspor Divan Başkan Vekili Mehmet Ongan, bordo-mavili kulübün yönetim kurulu üyeleri ve taraftarlar katıldı. Atatürk Alanındaki Mustafa Kemal Atatürk heykelinin önüne Trabzonspor'un çelengi bırakıldı. Ardından İstiklal Marşı okunarak tören başladı.

e3631a09_c31d_44a6_a324_19cdba8ec91c

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, "Trabzon halkının bir sevdası, aşkı, adeta tüm hayatını bütünleyenin Trabzonspor olduğunu vurgulayarak, “Bugün burada Trabzonspor’umuzun 55. kuruluş yıl dönümünü kutluyoruz. Bu 55. yılı çok daha mutlu kutluyoruz. Sağımda ve solumda iki kupa arasında bu konuşmayı yapmak benim için ayrı bir heyecan verici. Bize bu mutluluğu ve güzel günleri yaşatan Trabzonspor’umuzu başta olmak üzere kulüp başkanımız, yönetim ve teknik heyeti canı gönülden tebrik ediyorum. Trabzonspor demek bir Anadolu takımının, şehir takımının neler yapabileceğini bu millete göstermek demek. Türk milletinin, bir şehir takımının bu kadar ulusal ve uluslararası düzeyde gösterdiği başarı hikayesi Anadolu insanımıza ciddi özgüven verdi. Kurulduğu günden 12-13 yıl sonra gösterdiği şampiyonluk hikayeleri ve başarıları Anadolu insanın, takımının neler yapabileceğini göstergesi oldu. Bu şehre kattığı marka değer ile dünyanın her yerinde bilinen bir Trabzon oldu. Bunun sektörel bazda büyük faydasını görüyoruz. Yaptığımız kutlamalarla, gösterdiğimiz huzur iklimi ile adeta parmakla gösterilen, gıpta edilen bir şehir haline geldik. Bundan sonra zannediyorum ki bu başarı alışkanlık haline geldi. O sene, bu sene, diyorduk. Artık her daim, her sene diyoruz.”ifadelerini kullandı.

FZJclDMXwAACn5p

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu'nun açıklamaları şöyle: "Değerli Trabzonsporlular, Tam 55 yıl önce bugün, Trabzon şehrini spor tarihimizin altın sayfalarına taşıyacak bir olay oldu: Çok sevdiğimiz, gönül verdiğimiz Trabzonspor kuruldu. 2 Ağustos 1967… Bir Çarşamba günü, kentimizin Valisi, Belediye Başkanı ve amatör spor kulüplerimizin yöneticileri Trabzon’un tarihi vilayet binasında bir araya gelmişti. Şehrin amatör kulüpleri, şehrin ileri gelenlerinin çabaları sonucu nihayet, Bordo-Mavi renkler altında birleşerek güçlenmeye EVET dediler. Tek bir amaçları vardı: Çok köklü bir futbol mirasına sahip olan Trabzon şehrini profesyonel liglerde en iyi şekilde temsil edebilmek. Trabzonspor, çok uzun uğraşlar sonucu kuruldu değerli Trabzonsporlular... Büyük inatlarla, özveriyle, esnafından yöneticisine şehrin güzide insanlarının bin bir emeği ile dünyaya geldi. Biz, biricik kulübümüz için emeğin, mücadelenin ve inadın takımı derken her zaman geçmişe de atıfta bulunuyoruz. Trabzonspor, kurulduktan yalnızca yedi yıl sonra İkinci Lig şampiyonu oldu. Birinci Lig’e çıktıktan iki sene sonra Türkiye’nin en büyüğü olmayı başardı. Ve kısa sürede Karadeniz’in uzak bir köşesinde yer alan bu küçük şehrin ismini tüm dünyaya duyurdu. 8 lig şampiyonluğu, 9 Türkiye Kupası, 3 Süper Kupa, 7 Cumhurbaşkanlığı ve 5 Başbakanlık Kupası… Tüm görkemiyle müzemizde yer alan Kıbrıs Barış Kupamız da var elbette... Şimdi geçmişinden güç alan bu kulüp, bu camia, taraftarlarının da desteğiyle geleceğe yürüyor. Karadeniz Fırtınası’nın 55. yılına girdiği bugün, hedeflerimize ulaşıyor olmanın gururunu yaşıyor; aynı zamanda, Trabzonspor ismini daha yükseklere taşıyacak olmanın kararlılığı ile çalışmaya devam ediyoruz. Örnek bir camia olarak bundan sonra da birlik ve beraberliğimizi koruyarak, hep söylediğim gibi yan yana durarak, yol almaya devam edeceğiz. Trabzonspor Kulübü Başkanı olarak duruşuyla, karakteriyle, tutkusuyla fark yaratan bu büyük camianın bir parçası olmaktan onur ve mutluluk duyuyorum. Trabzonsporumuzu zirveye beraber taşıyacağımız nice yıllarımız olsun diyor, Yönetim Kurulumuz adına siz taraftarlarımıza teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum." açıklamalarından bulundu.

FZJymJpXkAA-C6C

Ardından Divan Başkanlık Kurulu Başkan Vekili Mehmet Ongan şu ifadeleri kullandı: “Bugün burada sadece bir futbol kulübünün kuruluş yıldönümü için toplanmadık. Bugün gelmiş geçmiş başkanlarıyla yöneticileriyle sporcularıyla teknik adamlarıyla ve taraftarlarıyla birlikte devrim yapan bir kulübün 55. Yılını kutlamak için bir aradayız. Başta kurucu üyelerimiz olmak üzere bizlere onlarca kupa hediye ederek bu mutluluğu, sevinci, gururu yaşatan tüm emeği geçenlere minnettarız. Trabzonspor hepimizin ortak paydasıdır. On bir yıl sonra 2022 de kaldırdığımız iki kupa da göstermiştir ki başarıyı birlik ve beraberlik getirmiştir. Gerçek Trabzonsporluluk sadece iyi günde ve başarıda değil, köklerimizde olan Trabzonspor’un felsefesine, geleneğine ve göreneğine her durumda sahip çıkmakla olur. Kulüp içerisindeki birliği önce Kurullarımız, sonra teknik adamlarımız sağlamaktadır, kulüp dışındaki beraberliği sağlamak ise başta değerli basın mensuplarımız olmak üzere tüm eski yöneticilerin ve eski sporcu kardeşlerimizin görevi olmalıdır. Trabzonspor Kulübü çıtayı her zaman yüksek tutmuştur, taraftarın beklentisi de budur. Ancak bilinmelidir ki bu sezon geçtiğimiz sezondan zor olacaktır. Trabzonspor’un yanlışları samimiyetle ifade edilebilir ancak Trabzonspor Kulübü kötü günlerinde fırsatçılık yapılacak bir kulüp değildir. Trabzonspor’un sahipleri olan değerli taraftarlarımızdan beklentimiz, ricamız eleştiri değil sabırdır. Sabır ve zaman en güçlü iki savaşçıdır, sabırla nezaket birleşince güç doğar. Değerli Trabzonsporlular Trabzonsporumuzun 55. Yılını kutladığımız bugün hiç şüphemiz yoktur ki Trabzonspor’un görevde olsun olmasın tüm dinamikleri desteklerini esirgemeyeceklerdir. Bu vesile ile çok yaşa Trabzonsporum derken başkanımız Ali Sürmen nezdinde Divan Başkanlık Kurulu adına saygılarımı sunarım”

FZJymJtWQAEwuQJ

Fırtına rotayı İngiltere'ye çevirdi! Gündem Amad Diallo... Fırtına rotayı İngiltere'ye çevirdi! Gündem Amad Diallo...

Törenin ardından Trabzonspor'un yaşayan en yaşlı kadın üyesi Neriman Timurcu Arman'a plaket takdim edildi.

FZJymKNXwAEp-ac