Gözden kaçırmayın

Abdülkadir Ömür'ün taraftara tepkisi gündem oldu Abdülkadir Ömür'ün taraftara tepkisi gündem oldu

Trabzonspor Kupa yarı finalinde 1-0’ın rövanşında YUKATEL Kayserispor ile rakip sahada mücadele etti. Trabzonspor maçın henüz başında yüzde yüz bir penaltı golüyle öne geçse de gerek oyun üstünlüğünü gerekse de skor üstünlüğünü koruyamadı. 
Maçın hakemi Halil Umut Meler’in maç içerisinde Yukatel Kayserisporlu oyuncuların sert oyununa göz yumması dikkat çekti. 12.dakikada Abdulkadir Ömür’e yapılan müdahalede ihtar olmalıydı.  36.dakikada Hamsik’e yapılan müdahale sarı kart olmalı. Net ayağa basma vardı.  Maçın en kritik pozisyonu ise 89. Dakikada yaşandı.
Trabzonspor ceza sahasında Hugo’nun Emrah Başsan’a yaptığı müdahaleye verilen penaltı kararı hatalıydı. 
Hugo ile Emrah Başsan eşit hamle hakkı içinde. Hugo'nun rakibine zerre hamlesi yok. Ayağını topa uzatıyor, Emrah Başsan Hugo’ya vuruyor. Burada faul kararı verilecekse Hugo lehine verilmeliydi.
Trabzonspor’un şampiyonluğunu ilan ettikten sonra özellikle Fenerbahçe kulübünün yürüttüğü kampanya belli ki hakemleri de etkilemiş. 
Halil Umut Meler’in maçın bitimine az bir süre kala verdiği skandal penaltı kararı Trabzonspor’u kupa dışında bıraktı. Hafta boyunca Ali Koç’un açıklamalarından etkilendiği açıkça ortaya çıkan Halil Umut Meler ile ilgili Trabzonspor kulübünün nasıl bir tepki göstereceği merakla bekleniyor.