Trabzonspor'un yetiştirdiği Yusuf Yazıcı, bu sezon kulübü Lille'den kendi topraklarına dönüş yaptı. Yazıcı'nın Süper Lig'e dönüş performansı Fransa'da gündem oldu

Trabzonspor'da yaşadığı patlama ile Fransa Ligue 1 ekiplerinden Lille ile anlaşma sağlayan ve rekor bir satış ile transfer olan Yusuf Yazıcı, bu sezon ise yetiştiği topraklara bir yıllığına geri dönüş yaptı. Lille Kulübü geçen sezon yetenekli futbolcuyu CSK Moskova'ya kiralamış, Yazıcı Rusya'da gösterdiği performans ile yeniden tüm dünyada adını duyurmayı başarmıştı. Bu sezon ise Lille'de yeniden iyi bir başlangıç ile sezona başlayan başarılı orta saha oyuncusu sürpriz bir şekilde Trabzonspor'a 1 sezonluğuna dönüş yaptı. Teknik direktör Abdullah Avcı ve Asbaşkan Ertuğrul Doğan'ın isteği ve ricası üzerine Bordo Mavili kulübe dönüş yapan Yazıcı, Trabzon'a dönüşü ile talihsiz bir sakatlık yaşadı, tedavi sürecini yeni tamamlayan Yazıcı henüz beklenen performansı da sergileyemedi. Yetenekli oyuncunun çıktığı son karşılaşmalarda ki performansı Fransa'da da gündem oldu. Lille'de Le Petıt Lillois Gazetesi "Trabzonspor'da Yusuf Yazıcı için zor başlangıç" başlığı ile yazdığı haberde "kendi evlatlarından beklenti büyüktü fakat şu an istenilen performası veremiyor ve taraftardan tepkiler alıyor" şeklinde bilgiler aktarıldı. 

Teknik direktör Abdullah Avcı'da son yaptığı basın toplantısında oyunculara özel protestonun performans artırmayacağını aksine bunun maça olumsuz yansıyacağını belirtmişti. Öte yandan Monaco karşısında Yusuf Yazıcı'nın kendini toplaması ve beklenen performansı sergileyeceğine inanılıyor. 

Anthony Nwakaeme transferinde son karar verildi! Anthony Nwakaeme transferinde son karar verildi!

Ezgi Alp