Bu sezon gösterdiği performansla Trabzonspor taraftarının sevgilisi olan Vitor Hugo'ya Bordeaux talip oldu. Edgar Ie ile yakaladığı uyumla bordo mavililerin liderliğinde önemli pay sahibi olan Hugo için resmi teklif yapılması bekleniyor. 

Süper Lig'de hasret kaldığı şampiyonluğa her zamankinden daha fazla yaklaşan Trabzonspor'da, futbolculara gelen tekliflerin ardı arkası kesilmiyor.

Fransız basınına yansıyan habere göre, savunmasını lider bir oyuncuyla güçlendirmek isteyen Bordeaux'un ilk hedefi Vitor Hugo. Haberde, Fransız temsilcisinin ocak ayında en büyük önceliğini savunmasını güçlendirmek olduğu ve bu doğrultuda Hugo ile ilgilendildiği yazıldı.

vitor hugo trabzonspor antalyaspor

Vitor Hugo ne zaman Trabzonspor'a transfer oldu ?

Trabzonspor Kulübü, Trabzon'a getirdiği savunma oyuncusu Vitor Hugo'nun transferini 2020 Ekim'de yapmıştı. 

Yapılan anlaşmaya göre Karadeniz ekibi, Palmeiras'a 4 taksit halinde toplam 3.2 milyon euro bonservis bedeli ödeyecek. Oyuncunun başka bir kulübe transferi durumunda ise elde edilen kârdan Brezilya ekibine %25 pay ödenecek.

vitor hugo trabzonspor -1

4 yıllık sözleşme imzalanmıştı

Yapılan 4 yıllık kontrata göre Vitor Hugo'ya ise ilk 3 yıl 1.35 milyon euro, son sene için ise 1.4 milyon euro ödenecek. Menajerlik hizmet bedeli olarak, futbolcu ile olan sözleşmenin devam etmesi şartına bağlı olarak, futbolcuya ödenecek yıllık garanti ücretin %10'u verilecek.