Trabzonspor'un Hollandalı futbolcusu Stefano Denswil, kutlamalar ile ilgili konuştu

Trabzonspor’un Hollandalı futbolcusu Stefano Denswil, bordo-mavili ekibin şampiyonluk kutlamaları esnasında yaşadıklarını anlattı.

Spor Toto Süper Lig’in bitimine 3 hafta kala şampiyonluğu garantileyen Trabzonspor, taraftarlarına büyük şok yaşattı. Trabzon’da kent merkezinin açık bir diskoya dönüştüğü, fer şovlarının yapıldığı taraftarın seneler sonra gelen şampiyonluğu gönlünce kutladığı anlar gündem oldu.

Trabzonspor’un Hollandalı müdafaa oyuncusu Stefano Denswil, şampiyonluk kutlamaları sırasında yaşadıklarını, ülkesinin gösterim organı NOS’tan Sam Porskamp’a söyledi. Şampiyonluk kutlamalarını “Tam bir çılgınlık” olarak adlandıran Stefano Denswil “Böylesini daha önce yaşamadım” dedi.

"Bİr Taraftar Şortumu Almak İstedi”
Öncelikle Trabzonspor taraftarlarının sahaya erken girmeleri hakkında konuşan Stefano Denswil “Taraftarlar bitiş düdüğünden yaklaşık yarım dakika önce sahaya daldı. Ne olduğunu anlamadım. Neyse ki hakem ve rakip takım soyunma odasına gitmedi. Saha boşaldıktan sonra karşılaşma kaldığı yerden devam etti” şeklinde konuştu. Karşılaşmanın son düdüğü ile birlikte taraftarların yine saha içerisine dolduğunu belirten 28 yaşındaki futbolcu “O anda sakatlığınızı, yorgunluğunuzu, stresinizi unutuyorsunuz” ifadelerini kullandı. Sahaya dolan taraftarların büyük bir sevinç yaşadığını belirten Stefano Denswil “Bir yandaş üzerimdeki formayı çekip aldı. Bir taraftar şortumu almak istedi. Hatta bir tanesiyle neredeyse kavga ediyordum. Ancak 38 yıldır kurdukları hayalin gerçekleşmiş olması nedeniyle yaptıklarını anlayabiliyorum. Ancak durumun kontrolden çıktığı zamanlar da oldu” diye konuştu.

Bazı taraftarların ambulanslarla hastaneye kaldırıldığı gördüğünü de belirten Stefano Denswil, sözlerini şöyle sürdürdü:

Gözden kaçırmayın

Trabzonspor'un yıldız oyuncusu Cornelius şampiyonluğu konuştu Trabzonspor'un yıldız oyuncusu Cornelius şampiyonluğu konuştu

“Bazı taraftarlar kalp krizi geçirdi. Bu eğlenceye gölge düşüren bir durumdu. Umarım onların sıhhat durumu da iyidir. Daha sonrasında şehir meydanında dev bir eğlence düzenlendi. Kulüp bizi oraya gitmememiz mevzusunda uyardı. Taraftarların aşırı sevgi gösterisinde bulunabilecekleri belirtildi. Gitmememiz söylendi. Ben de evimde küçük bir parti ile şampiyonluğu kutladım. Dünyanın her yerinden kutlama mesajları aldım. Hatta ABD’dan bile… Lahey ve Rotterdam’dan da Trabzon’daki partiye benzer partiler düzenlendiğini gördüm. Bu, taraftarların 'Bize her yer Trabzon’ söylemini gerçek kılıyor."

“Türkiye'nin Napoli'siyiz”

Stefano Denswil, Trabzonspor’un Türkiye’nin Napoli’si olduğunu söylerken “Gittiğimiz her yerde Trabzonspor’dan nefret ediliyordu. Bu da şampiyonluğu daha da anlamlı kılıyor. Bu nefret bizlere motivasyon deposu oldu” yorumunda bulundu.