Trabzonspor, UEFA Avrupa Ligi H Grubu üçüncü maçında yarın Monaco ile karşı karşıya gelecek. II. Louis Stadyumu'nda oynanacak olan mücadele 19.45'de başlayacak. Zorlu mücadele öncesi Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı ve yıldız oyuncu Marek Hamsik basın karşına geçti.

"Buradan iyi bir sonuçla ayrılmak istiyoruz"

Açıklamalarda bulunan Marek Hamsik: “Hocamızın söylediği gibi puan durumuna baktığımızda birbirine denk, birbiriyle aynı puana sahip takımların mücadelesi olacak. İki takım için de kolay olmayacak, iki takım için de çok zor bir maç olacak. Rakibimize baktığımızda gerçekten kalitesi yüksek oyunculardan kurulu, hızlı ve genç bir takım olduğunu görüyoruz. Biz de rakibimizin kalitesini biliyoruz. İki takım açısından da önemli bir maç olduğunu iki takım da biliyor. İki takım da sonuç almak istiyor. Biz de tabi ki buradan iyi bir sonuçla ayrılmak istiyoruz, grubumuzdan çıkmak istiyoruz. Henüz baktığınızda grubun 3. maçı. Dolayısıyla arka arkaya 2 maç oynayacağız rakibimizle. İkisi de tabi ki iki takım açısından da kolay olmayacak." ifadelerini kullandı.

Trabzonspor - Fenerbahçe maçı tarihi belli oldu! Trabzonspor - Fenerbahçe maçı tarihi belli oldu!

FeUqSd3WIAAGqQz

"Sakatlığımı atlamış durumdayım"

Hamsik, Monaco Teknik Direktörü Philippe Clement’in kendisiyle ilgili söyledikleri için de teşekkür ederek, "35 yaşındayım. Daha önce Avrupa'da Napoli formasıyla birçok önemli maçta da yer alma fırsatı buldum. Ama ben bu tür maçları çok seven bir oyuncuyum. Çünkü önemli takımlara karşı önemli maçlara çıkıyorsunuz ve önemli turnuvada boy gösterme fırsatı buluyorsunuz. Tabi ki kolay olmayacak. Ama ben fiziksel durumum açısından kendimi gayet iyi hissediyorum. Sakatlığımı atlamış durumdayım. Takımla beraber olmaktan dolayı mutluyum. Yarın da takımımızla beraber maça çıkacağız."dedi.