Trabzonspor’un eski Teknik Direktörü Hüseyin Çimşir açıklamalarda bulundu.

Trabzonspor’un eski Teknik Direktörü Hüseyin Çimşir TSYD Trabzon Dergisi'ne açıklamalarda bulundu. Teknik Direktörlüğü zamanında yardımcısı olan Eddie Newton hakkında çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. Çimşir, "Ünal hocanın gönderilip yerine ben geçtiğimde yönetim bana, 'UEFA kriterleri gereği maaşına zam yapamayacağız' dedi. Konu Trabzonspor olunca ben de bunu sorun etmedim. Aradan 2-3 ay geçtiğinde öğrendim ki ben 45 bin TL maaş alırken, Eddie Newton'a 30 bin Euro (245 bin TL) veriliyormuş. Bunu sonradan öğrendim.” İfadelerini kullandı.

Kupa finali içinde ukde kaldı

Kupa finaline teknik direktör olarak çıkamadığı için büyük üzüntü duyduğunu açıklayan Çimşir, "Bu içimde ukde olarak kaldı. O kupayı takımla birlikte kaldırmayı çok istiyordum. Ancak Trabzonspor'un şampiyon olması üzüntümü biraz olsun dindirdi. Doğru planlama, doğru transfer stratejisi ve rakiplerin de başarısızlığı şampiyonluğu getirdi." dedi.

Abdullah Avcı'dan çok samimi açıklamalar! Fotoğrafları tek tek anlattı Abdullah Avcı'dan çok samimi açıklamalar! Fotoğrafları tek tek anlattı


Almanya ve İngiltere'de ki kulüplere görüşecek

Öte yandan Hüseyin Çimşir, teknik direktörlük için aceleci davranmadığını vurgulayarak, "Dil ve iletişim konusunda çalışıyorum. Önümüzdeki ay programımda bir değişiklik olmazsa Almanya'da 2, İngiltere'de bir kulübü ziyaret edeceğim. Planlarımızın örtüştüğü bir kulüple başlamak istiyorum.” şeklinde konuştu.