Sezon başında Polonya ekiplerinden Warta Poznan'a kiralanan Trabzonspor’un forvet oyuncusu Enis Destan, Spor Arena’ya açıklamalarda bulundu.

Trabzonspor’un her maçını takip ettiğini söyleyen Enis Destan, “Seneye Maxi Gomez ve Umut Bozok’la aramızda tatlı bir rekabet olacak. Trabzonspor’un her maçını takip ediyorum. Yuvaya hazır bir şekilde döneceğim.” İfadelerini kullandı.

“Altınordu'da çok donanımlıydık”

Altınordu’da yetişen 22 yaşındaki Destan, “Altınordu öz kaynak sistemi Türkiye’de bir ekoldür. Başkan Seyit Mehmet Özkan, orada tüm imkanları sunuyor. Her sene üzerine katarak ilerliyorlar. Ben 11-12 yaşlarında Altınordu’nun bünyesine katılmıştım. 17 yaşıma kadar İngilizce, satranç başta olmak üzere gelişmeye dair ne varsa her şeyi bize yüklediler. Çok donanımlıydık.Belli çalışmalarla A takıma adapte ediyorlar. Ondan sonra takıma alışınca zaten güzel bir performans yakalayıp 47 maçta 16 gol kaydetmiştim. A Milli Takım seviyesine kadar yükselmiştim. Gollerimi atmak için çalışmaya devam ediyorum.” şeklinde konuştu.

Milli takım heyecanı

Dönemin A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş tarafından milli takıma seçilmesini açıklayan Destan, “Hayatımdaki en özel anlardan birisi A Milli Takım kadrosuna seçilmekti. O sıralarda Ümit Milli Takımla beraberdim. Milli takım sorumlumuz Mert abi arayıp, “Eşyalarını topla. A Milli Takıma seçildin” deyince sevinçten iki dakikada eşyalarımı toplayıp odadan aşağıya inmiştim” dedi.

Marek Hamsik ayrılacak mı? Bizzat cevapladı! Marek Hamsik ayrılacak mı? Bizzat cevapladı!

Almanya'dan teklif gelmiş ama Trabzonspor'u seçmiş

Trabzonspor’a transfer süreciyle Enis Destan şu ifadeleri kullandı: “O dönem Almanya Bundesliga ekiplerinden Arminia Bielefeld beni transfer etmek istiyordu. Transferim bitme aşamasına gelmişti. Bazı sebeplerden dolayı transferim gerçekleşmedi. Süper Lig’den birçok takımın beni istediğini biliyordum. Son zamanlarda Trabzonspor’un devreye girdiğini öğrenmiştim. Şampiyonluğa oynayan bir takımın teklifte bulunması beni çok heyecanlandırdı. Ve teklifi kabul ettim. Takımımız şampiyonluğa oynadığı için fazla süre bulamadık. Fakat Abdullah Avcı hocam bizim üzerimizde çok durdu. Bizim yanımızda durup taktiksel anlamda sürekli bilgilendirdi. Bizim gelişimimize çok katkısı oldu diyebilirim. Daha fazla süre bulacağım bir kulübe kiralık olarak gitmeyi tercih ettim. Burada oynayıp seneye Trabzonspor’a daha güçlü dönmek istiyorum. Avrupa hayaliyle oynayan oyunculardan biri olduğum için kiralık olarak Avrupa’yı tercih ettim. Daha güçlü bir şekilde takımımıza döneceğim.”

Trabzonspor'a hızlı bir şekilde dönecek

Trabzonspor’un neredeyse her maçını izlediğini belirten Enis Destan, “Maxi Gomez ve Umut Bozok’u izleyip daha çok çalışıyorum. Seneye onlarla tatlı bir rekabet içinde olacağım. Seneye yuvaya daha hazır bir şekilde döneceğim.”

"Son 3-4 haftadır fiziksel anlamda geliştim"

Polonya’ya ilk geldiğinde farklı bir kültürden dolayı zorlandığının söyleyen Destan, “Yaşadığım şehirde çok az Türk var. Ayrıca buraya geldiğimde maç oynamadığım için fiziksel olarak da sıkıntılarım vardı. Ama son 3-4 haftadır fiziksel anlamda geliştiğimi hissediyorum. Maç oynamaya ve gol atmaya da başladım. İnşallah devamı gelecek. Trabzonspor’a hazır bir Enis gelecek diyebilirim.” açıklamasında bulundu.

Trabzonspor taraftarına teşekkür etti!

Enis Destan sözlerine son olarak şunları ekledi: “Trabzonspor taraftarı, çok büyük bir taraftar grubu. Ben oraya gittiğimde çok fazla süre bulmadığım halde taraftarlar beni nerede görseler ilgi ve alakayı bırakmıyorlardı. Sürekli halimi hatırımı sorup bir şeye ihtiyacım olup olmadığını soruyorlardı. Çok sıcakkanlı bir taraftar grubumuz var. Desteklerinden dolayı hepsine çok teşekkür ediyorum. İnşallah Trabzonspor, geçen seneki gibi hem ligde hem de Avrupa’da taraftarını yine mutlu edecektir.”