Trabzonspor-Kasımpaşa maçını o hakem yönetecek! Trabzonspor-Kasımpaşa maçını o hakem yönetecek!

Türk Futbol endüstrisi, egemenler tarafından 1959’dan 1975’e kadar, İstanbul eksenli bir örgütlenmeye tabi tutulmuş, 1974 yılında Trabzonspor’un sahne alması ve 3 yıl üst üste Şampiyonluğu Anadolu’ya taşımasıyla sarsılmıştır. Bunun sonrasında tedirgin olan egemenler tarafından 1980 ihtilalinin akabinde, İstanbul eksenli olan ihtilalciler ve kendi yandaşlarıyla futbolu sistematik olarak faşist ve oligarşik bir uygulama sarmalı içerisine sokmuşlardır.

1996-2011 ve 2020'de bariz bir şekilde Trabzonspor’un hakkı olan şampiyonlukların çalınması olayı bu yapıyla alakalıdır. Bu yapının varlığı Trabzon şehri ve TRABZONSPOR taraftarında, tinsel ve zihinsel umutsuzluğa neden olmuştur.

Lakin bu sezon bir fark var; Allah’ın takdiri olsa gerek Trabzonspor’umuz bırakın ülkemizi tüm Dünya liglerini baz alsak, eşi ve emsali olmayan bir PUAN MAKASI oluşturmuştur. Gayretleri boşunadır. Trabzonspor’umuz GS'yi İstanbul’da 2-1 yendiği hafta ŞAMPİYON olmuştur. Dolayısıyla, yönetime, teknik ekibe ve de oyuncu kadrosuna baskıya ve strese gerek yok. Yaslanın ve maçlardan keyif alın!

Yaver Şahin/İSTANBUL