Trabzonspor'un başarılı genç oyuncusu Berat Özdemir'den çok özel açıklamalar.

Trabzonspor’un başarılı futbolcusu Berat Ayberk Özdemir, 61Medya editörlerinden Ezgi Alp’in sorularını yanıtladı. Eğlenceli kişiliği ile bilinen başarılı futbolcu çok özel açıklamalar yaptı.

berat özdemir 24

Trabzonspor’un Antalyaspor ile oynadığı maçın sonunda şampiyonluğunu ilan etmesiyle tüm futbolcular inanılmaz anlara tanıklık etti. Taraftarlarında sahaya inmesiyle tüm takım büyük bir ilgi ile omuzlara alındı. O coşkulu anlarda yaşadıklarını anlatan Özdemir, duygularını şu sözlerle anlattı “Antalyaspor maçının son düdüğü ile birlikte inanılmaz bir an yaşandı. Trabzonluyuz, Trabzon’da yaşıyoruz az çok taraftarların içeri gireceğini tahmin edebiliyorduk ama bu denli bir olay beklemiyorduk. Bizi omuzlarına aldılar. Onların sevgisi karşında ben dahil hiçbirimiz içeri girmek istemedik. Atkılar astılar. Biri atkı asıyor biri alıyor. Çok güzel bir andı.”

berat özdemir (1)-1

"Elimiz ayağımız titriyordu"

Kupa töreninde ise tarifsiz bir heyecan yaşadığını söyleyerek sözlerine devam eden başarılı futbolcu, sahaya çıktığında yeri öptüğü an ile ilgili, “Hepimiz bekliyorduk, heyecandan elimiz ayağımız titriyordu. Ahmetcan çıktı sesleri duyunca heyecanım daha da arttı. İçeride birbirimizle konuşuyoruz. Sırayla herkes çıktı, kalbim yerinden çıkacaktı. Demet Akalın şarkısıyla çıkmaya karar verdim. Kendime dedim ‘Berat burası senin evin’ evimize mabedimize olan sevgimizi göstermek istedim. Ben çok eğlendim umarım taraftarlarımızda eğlenmiştir” ifadelerini kullandı.

berat özdemir (4)

Trabzonspor çok büyük bir camia

Sezon içinde bazı maçlarda ilk 11’de bazı maçlarda ise oyuna sonradan dahil olan Özdemir, teknik direktör Abdullah Avcı’nın da daha önceden vurguladığı yedek oyuncu değil hamle oyuncusu kavramını ve maça sonradan dahil olmanın verdiği sorumluluk ile ilgili, “Hocamızın da söylediği gibi biz oyunculara yedek, as diye değil o maç için çok süre alan az süre alan olarak bakıyoruz. En azından ben kendimi öyle görüyorum saha içinde de bu şekilde 90 dakikada olsa 1 dakika da olsa hocamızın bize verdiği görevi en iyi şekilde yerine getirmeye gayret ediyorum. Hepimizin menfaati bir. Şampiyonluk apoletini kulüpte Sayın Başkanımızdan kulüp çalışanlarımıza hepimiz gururla taşıyoruz. Trabzonspor çok büyük bir camia, biz bu camiaya gururla hizmet ediyor ve hocamızın verdiği görevi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışarak, camiamızı armamızı kulübümüzü gururla temsil etmeye çalışıyoruz” dedi.

berat özdemir (3)

Marek Hamsik'ten çok şey öğrendim

Marek Hamsik ile olan ilişkisi ile ilgili de konuşan genç futbolcu, “Ondan çok şey öğrendim. Sezon içinde bize çok şey kattı sakatlandı çalıştı hep yanımızda oldu. Öğrendiğim şeyler var ve öğrenmeye de devam edeceğim. Sadece Grande değil, aynı zamanda diğer tecrübeli isimlerden de çok fazla şey öğrendik. Takım içinde gerçekten çok güzel bir uyum var. Hepsine teşekkür ederim.”

İstanbul Medyası yine iş başında! Bu kez Abdülkadir Ömür'e... İstanbul Medyası yine iş başında! Bu kez Abdülkadir Ömür'e...

berat özdemir (2)

Tarzı ve stili ile de gençlere ilham veren Berat Ayberk Özdemir, stilinin dışında hem şampiyonluk yaşamış hem de milli bir futbolcu olarak genç kardeşlerine şu mesajı verdi, “Ben saçımı boyuyorum aslında sakıncalı saça zarar veren bir şey, ama transfer olacağım dönem saç stilim buydu biraz özdeşleşti ve bende bunu yansıtmak istedim. Ama gençlere asıl mesajım istedikleri şeyden asla vazgeçmesiler. İstedikleri için çok çalışsınlar ve vazgeçmesiler. Ben öyle yapmaya çalışıyorum.”