Transfer çalışmalarına devam eden Trabzonspor'da gündem yerli oyuncular. Kanat ve bek bölgesine mutlak transfer yapmak isteyen Karadeniz temsilcisi ara transfer dönemini iple çekiyor.

Sezonun başlamasının ardından Visca ve Dorukhan'ın sakatlıkları nedeniyle sorun yaşayan teknik direktör Abdullah Avcı, özellikle sağ kanatta yaşanan soruna çözüm bulamadı. Bek rotasyonunda hiç oyuncusu olmadığı için sürekli Larsen-Eren Elmalı ikilisini oynatmak zorunda kaldı.

Efecan Karaca bu kez olabilir

Avcı, Ocak ayında başlayacak ara transfer döneminde kadroyu daha alternatif hale getirmek istiyor. Bu doğrultuda gözler tamamen yerel isimlere çevrildi. Çünkü yabancıların kontenjanı dolu. Sağ tarafta düşünülen isim Efecan Karaca. Daha önce 2 kez Fırtına'nın kapısından dönen Alanyaspor'un kaptanına nabız tutulacak.

Sağ bek için ilk aday; Kayserispor'dan Onur Bulut 

Milli futbolcu Onur Bulut'un kulüple olan sözleşmesi 6 ay sonra sona eriyor. Bu nedenle, maliyeti bordo mavililere uygun olabilir. Sol bek için Beşiktaş'tan Glasgow'a giden Rıdvan Yılmaz'ın kiralanması gündeme gelirken, İskoç ekibinin istediği şartlar araştırılıyor. Kanat rotasyonu güçlendirilirse orta sahaya da takviye yapılabilir.

Trabzonlu isme transfer operasyonu! Trabzonlu isme transfer operasyonu!

Trabzonspor, ara dönemde en az 2 transfer yapmayı hedefliyor

Listedeki futbolculardan biri; Almanya'da doğan ve 22 yaşındaki Umut, bu sezon Süper Lig'de 8 maça çıktı. Orta sahadaki dinamizmi ile dikkat çeken sol ayaklı genç yıldız, Haziran ayında Alanyaspor ile olan sözleşmesi bitiyor.