Trabzonspor'da transfer döneminin bitimine saatler kala çalışmalar devam ediyor. Bordo mavililer son bir kez daha Yunan oyuncu Giorgos Masouras'ı deneyecek.

Kadrosuna son olarak kanat takviyesi yapmak isteyen Trabzonspor Yunan oyuncu Masouras için girişimlerini sürüdüyor. Son olarak oyuncunun kulübü Olympiakos'a ayrılmak istediğini açıklaması bordo mavililerin elini güçlendirirken, Yunan temsilcisinin oyuncuyu bırakmaya niyeti yok.

Masouras-3

Ümraniyesporlu oyuncudan Trabzonspor itirafı! Ümraniyesporlu oyuncudan Trabzonspor itirafı!

Şimdiye kadar takıma 13 isim ekleyen Trabzonspor, transferin bitmesine saatler kala da aktif durumda. Bordo mavilerde uzun süredir gündemde olan Masouras için son girişimler yapılıyor. Olympiakos ile görüşmelerine devam eden Trabzonspor, taksitler halinde ödenmesi şartıyla yaklaşık 4 milyon Euro'luk bir transfer ücreti teklif etti. Yunan kulübü bu rakamın artırılmasını istiyor ancak Masouras'ın ayrılma talebi Trabzonspor'un elini güçlendiriyor. 28 yaşındaki kanat oyuncusunun kulüple 2024 yılına kadar sözleşmesi bulunuyor.

masouras (5)

Bakasetas ve Siopis faktörü

Milli takım arkadaşları Bakasetas ve Siopis'in transfer sürecinde önemli rol oynadığı öğrenilirken, Masouras'ın geleceği bugün netleşecek. Kouassi'nin ayrılmasından sonra Trabzonspor'un kadrosunda 14 yabancı oyuncu bulunurken, Peres veya Visca'nın lisansının '1998 doğumlu oyuncu' şartını karşılayan bir isim olmadığı için dondurulması bekleniyor. Masouras gelirse, hiçbir oyuncuya devre arasına kadar lisans verilmeyecek.