Gelecek sezona güçlü girmek isteyen Trabzonspor, kronik sıkıntılı yeri sol bek transferi için arayışlarını sürdürüyor. Karadeniz devinde gündeme gelen son isim ise Cristian Ramirez.

Süper Lig'de şampiyonluk kazanan ve gelecek sezon Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edecek olan Trabzonspor, iddialı bir kadro oluşturmak için çalışmalara başladı. Bordo mavili takımın ilk hamlesi sol bek transferi.

cristian ramirez (2)

Sezon boyunca sol bek sıkıntısı çektiği bilinen Avcı'nın bu kez bu bölgeyi emin ellere emanet etmek istediği ve hata yapmak istemediği öğrenildi. Abdullah Avcı, transferle ilgili birçok konuda açıklama yaptı. Tecrübeli teknik direktör, Eren Elmalı'nın listede olmadığını açıkladı.

cristian ramirez (1)

Marc Bartra Trabzonspor için karar aşamasında! Marc Bartra Trabzonspor için karar aşamasında!

TRABZONSPOR'A ÖNERİLDİ

Trabzonspor'da takviye edilecek pozisyonlardan sol bek için her geçen gün yeni bir isim ortaya çıkıyor. Cristian Ramirez, bordo-mavili takımın bu bölge için gündemine giren en son oyuncuydu. Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle Krasnodar'dan özel izinle antrenman yapmayan Cristian Ramirez, menajerleri tarafından Trabzonspor'a önerildi. Ekvadorlu sol bek, sezon başında 12 maça çıktı. Mevcut piyasa değeri 5,5 milyon Euro olan 27 yaşındaki oyuncunun durumu ve koşulları değerlendiriliyor.

abdullah avcı 22-1

ABDULLAH AVCI TRANSFERİ AÇIKLAMIŞTI

Teknik direktör Abdullah Avcı, "Sağ bek oynayabilen sol bek var, bakıyoruz" dedi. Ramirez, Avcı'nın tarif ettiği gibi sağ bek de oynayabilen sol bek profiline uyuyor. Ramirez, Krosnadar'a ek olarak kariyerinde 276 maça çıktı ve Fortuna Düsseldorf, Independiente, Ferencvaroş ve Nürnberg takımlarında oynadı. 6 gol + 24 asistlik katkı sağladı.