Transfer çalışmalarına devam eden Bordo mavili takım sağ bek takviyesi için adayları belirledi. Trabzonspor'un ilk hedefi Mert Müldür...

Sağ bek pozisyonuna transfer yapmak isteyen Trabzonspor'dan sürpriz bir hamle geldi. Bordo mavililer, Sassuolo tarafından 25 kişilik kadroya alınmayan Mert Müldür'ü satın alma opsiyonuyla kiralık olarak kadrosuna katmak için İtalyan ekibinin kapısını çaldı.

mert müldür transfer (1)

ABULLAH AVCI ÇOK İSTİYOR

Trabzonspor yönetimi, yıldız futbolcu için resmi teklifte bulundu. Transfer dönemi başında Fenerbahçe de Mert Müldür'e ilgi gösterdi. Mert Müldür, 19 Ağustos'ta Juventus'a karşı oynanan maçta sakatlandı. Sağ ayak bileğinde medial malleol kırığı tespit edildi. Milano'da Dr. Giacomo Zana tarafından ameliyat edildi. Abdullah Avcı'nın bu riski alarak milli sağ bekin transferini istediği de bilgiler arasında.

mert müldür transfer (2)

Trabzonsporlu oyuncudan flaş karar! Trabzonsporlu oyuncudan flaş karar!

MERT MÜLDÜR'ÜN ALTERNATİFİ DE HAZIR

Sağ bek olarak görev yapan Mert Müldür, merkez bek ve sol bek alanlarında da görev yapabiliyor. Milli futbolcunun Sassuolo ile olan sözleşmesi 2024 yılında sona eriyor. Trabzonspor'un sağ bek transferi için gündemindeki bir diğer gurbetçi ise Schalke'de forma giyen Mehmet Can Aydın. Türk asıllı 20 yaşındaki Alman futbolcunun kiralanması için teknik direktörlerle de görüşmeler sürüyor. Hem kulübün tecrübesi hem de oyuncunun zaman ayırma isteği bu transfer ihtimalini artırıyor.

mert müldür transfer (3)

Ancak Abdullah Avcı'nın Mert Müldür'ün transferini sonuna kadar zorlamak istediği, aksi takdirde Mehmet Can Aydın'a geri dönmesi talimatını verdiği de haberler arasında.