Trabzonspor oyuncu satışları ile kasasını doldurmayı hedefliyor.

Trabzonspor transferde de fırtına gibi esmeye devam ediyor. Birçok transferini kamptan önce  bitirmeyi hedefleyen bordo-mavili takımda gönderilmesi planlanan oyuncularda netlik kazandı. Ancak listede öyle üç isim var ki, bunlardan beklenen gelir 45 milyon Euro. Abdülkadir Ömür, Uğurcan Çakır, ve Anastasios Bakasetas üçlüsü zaten transfer piyasasında adı Avrupa takımları ile anılan futbolcular. Gelecek olan yüksek fiyatlı tekliflerin karşısında kimsenin durmayacağı belirtiliyor. Bu isimleri tek tek mercek altına alacak olursak:

Abdülkadir Ömür

Abdülkadir Ömür Trabzonspor’un yetiştirmiş olduğu, öz kaynak diye nitelendirilen alt yapıdan çıkan genç oyuncu. Daha önce de adı Avrupa kulüpleri ile anılıyordu. Hatta Ahmet Ağaoğlu bir konuşmasın “hayatım pişmanlığı” diye nitelendirdiği Manceshter City’nin 23 milyon Euro’luk teklifi vardı. Karadeniz fırtınası genç oyuncu için 15 milyon Euro fiyat biçmiş durumda. Bu rakam gelirse Ömür’ün yuvadan uçacak.

abdülkadir ömür transfer3

Anastasios Bakasetas

Yunan oyuncu Trabzonspor’un şampiyonluğunda önemli bir paya sahip. Devre arasında da teklif aldığı haberleri çıksa da şampiyonluk yaşamadan gitmek istemediğini belirtmişti. Ayrıca Uluslar Ligi’nde de başaralı bir performans sergileyen oyuncunun serbest kalma bedeli 12 milyon Euro. Fakat Fiorentina’nın ciddi bir ilgisinin olduğu Bakasetas için 10 milyon Euro’luk teklif kabul edilecek.

bakasetas-3

Uğurcan Çakır

Trabzonspor’un kaptanı ve ligin en değerli kalecisi olan Çakır için birçok Avrupa kulübü Trabzonspor’un kapısını çalmaya devam ediyor. Trabzonspor, Uğurcan Çakır için  ise 20 milyon Euro’nun altında bir teklifi kabul etmeyecek.

uğurcan (2)

Fırtınadan Shomurodov harekatı! Abdullah Avcı onay verdi Fırtınadan Shomurodov harekatı! Abdullah Avcı onay verdi