Trabzonspor, sözleşme değişikliklerini KAP'a bildirdi

UEFA Sordu! Uğurcan Çakır Mı Yoksa... UEFA Sordu! Uğurcan Çakır Mı Yoksa...

Trabzonspor, alt yapısından yetişen ve A Takım'da bulunan oyuncuları Abdülkadir Ömür ve Hüseyin Türkmen ile sözleşme yeniledi. Her iki oyuncunun da sözleşmesini 2027 yılına kadar uzatan Trabzonspor, anlaşmaları Kamuoyu Aydınlatma Platformu (KAP)'a bildirdi. Yapılan açıklamada yer alan bilgilere göre:

FhwdzTyWIAIUE-h

Abdülkadir Ömür ile ilgili:

"Şirketimiz ile profesyonel futbolcumuz Abdülkadir Ömür arasındaki mevcut sözleşmenin mali şartları tadil edilmiş ve sözleşme süresi 31.05.2027 tarihine kadar uzatılmıştır. Buna göre; oyuncuya, 2022-23 sezonunda 20.000.000.-TL garanti ücret ödenecektir. Sonraki sezonlarda ise oyuncuya; bir önceki sezon ödenecek garanti ücrete, Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanacak 12 aylık ortalama enflasyon oranında artış yapılacak olup, her halükarda bu artış oranı %30'dan fazla olmayacaktır. Kamuoyuna duyurulur."

FhwdxM4XEAEjmSU

Hüseyin Türkmen ile ilgili:

"Şirketimiz ile profesyonel futbolcumuz Hüseyin Türkmen arasındaki mevcut sözleşmenin mali şartları tadil edilmiş ve sözleşme süresi 31.05.2027 tarihine kadar uzatılmıştır. Buna göre; oyuncuya, 2022-23 sezonunda 9.000.000.-TL garanti ücret ödenecektir. Sonraki sezonlarda ise oyuncuya; bir önceki sezon ödenecek garanti ücrete, Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanacak 12 aylık ortalama enflasyon oranında artış yapılacak olup, her halükarda bu artış oranı %30'dan fazla olmayacaktır. Kamuoyuna duyurulur."