Sağ stoper için transfer ağını iyice genişleten Trabzonspor elini çabuk tutmak istiyor. Avusturya kampına yeni transferi yetiştirmek isteyen bordo mavili takımın radarına Erik Sviatchenko girdi.

Sağ stoper transferini Avusturya kampına yetiştirmeye çalışan Trabzonspor , geniş bir transfer listesi üzerinden görüşmelere devam ediyor. Yabancı tercih olarak Felipe, Boateng ve Marlon için yapılan görüşmelerden sonuç alamayan bordo mavili takım, Sassuolo'nun Kaan Ayhan cephesindeki yüksek talepleri nedeniyle de geri adım attı.

Edgar paylaştı yine gündem oldu! Edgar paylaştı yine gündem oldu!

 Erik Sviatchenko -1

Karadeniz temsilcisinin gündemine tanıdık bir isim girdi: Erik Sviatchenko. Fırtına'nın 2 sezon önce transfer etmek için çok çalıştığı Sviatchenko, son anda kulübü Midtjylland ile kaldı. Danimarka ekibinde 2 yıllık sözleşmesi kalan 30 yaşındaki Sviatchenko, kaptanlık kolluğunu takıyor.

 Erik Sviatchenko

Trabzonspor Futbol İzleme Kurulu'nun olumlu rapor verdiği 1.85 stoperin durumu araştırılıyor. Midtjylland Kulübü'nün ücret talebini öğrenecek olan Trabzonspor, bekledikleri geri dönüşü almaları halinde transfer için harekete geçecek. Danimarka Milli Takımı'nın formasını 5 kez terleten Sviatchenko, geçen sezon 41 resmi maçta forma giydi ve 6 gole katkıda bulundu.