Süper Lig'in son şampiyonu Trabzonspor'dan ayrılan Anthony Nwakaeme hiç bir takımla anlaşamadı. Sadece bordo-mavili taraftarın değil bütün futbolseverlerinin de takdirini toplayan Nwakaeme takımsız kaldı. Trabzonspor'dan 3 yıllık sözleşme karşılığında 10 milyon euroyu talep eden menajeri deneyimli oyuncunun Fırtına ile ayrılmasının nedenlerinden biri olmuştu.

Bordo-mavili ekipten ayrıldıktan sonra hem Süper Lig kulüplerinden hem de Arap kulüplerinden temasların olduğu ifade edilmişti. Süper Lig'de transferinin en yakın olduğu söylenen Galatasaray 33 yaşındaki oyuncu için 1 yılı opsiyonlu 2 yıllık kontrat teklif etti ve yıllık ücret olarak da 2 milyon euroya yakın bir öneri sunduğu kaydedildi. Menajerinin talep ettiği kontratı bulamayan Nwakaeme'nin kariyerini Arap yarım adasında sürdürmek istemediği öğrenildi.

Trabzonspor ile adı anılan Mertens Galatasaray ile anlaştı! Trabzonspor ile adı anılan Mertens Galatasaray ile anlaştı!

Nwakaeme'nin hangi takımla anlaşma sağlayacağı hala merak konusu olurken Aksam.com.tr 'da yer alan habere göre; Acun Ilıcalı'nın Türkiye'den bir transfer yapmak istediği belirtildi. Daha önce Ozan Tufan ve Doğukan Sinik'i Süper Lig'den kadrosuna katan İngiliz ekibinin Anthony Nwakaeme için de harekete geçtiği iddia edildi.