Trabzonspor'dan El İttifak'a transfer olan Berat Özdemir çok özel açıklamalarda bulundu

Trabzonspor’un şampiyon kadrosunda yer alan genç oyuncu Berat Özdemir açıklamalarda bulundu. Suudi Arabistan ekibi El İttifak'a transfer olan Özdemir, Spor Arena'dan Muhammet Duman'ın sorularını yanıtladı.

Onur Bulut transferinde Kayserispor karar verecek! Onur Bulut transferinde Kayserispor karar verecek!

Trabzonspor’u tercih etmesindeki en büyük etken Abdullah Avcı

Trabzonspor’u transfer tercih etmesinin sebebini açıklayan Özdemir, “Trabzonspor’a gitmeden önce beni isteyen kulüpler vardı. Ama benim tercihim Trabzonspor oldu. Trabzonspor’u tercih etmemdeki en büyük etkenlerden biri de Abdullah Avcı’nın orada olmasıydı. Benimle çok sağlıklı ve güzel bir iletişim kurdu. Gönül isterdi ki plakayı yakalayalım, 61 olsun. Benim orada bulunduğum dönemde personelinden başkanına, hocasından aşçısına kadar çok güzel bir birliktelik vardı. Herkes şampiyonluğa açtı. Takım arkadaşlarımız, hocamız ve ekibiyle birlikte yıllar sonra gelen şampiyonluğun baş mimarlarıydık. Çok çalıştık ve camia olarak kenetlendik. Şehir de şampiyonluğu çok istedi. Taraftarlarımız her maç stadyumu doldurdu ve bizi destekledi. Biz de onların istediği şampiyonluğu sonunda elde ettik.” ifadelerini kullandı.

467759

Transfer kararını kendi verdi

Trabzonspor’dan ayrılırken Abdullah Avcı ile özel bir görüşmenin olmadığını belirten Özdemir, “Karar aşamasında kendisiyle özel bir konuşmam olmadı. Karar tamamen benim, ailem ve menajerimle aldığım bir karardı. Ama bu kararı sunduğumda da çok saygılı ve güzel bir şekilde yaklaştı. Abdullah Avcı’ya tekrardan çok teşekkür ediyorum.” dedi.

berat-1

“Trabzonspor her zaman kupayı hedefler”

Trabzonspor’un bu sezonki kadrosu hakkında Özdemir, “Trabzonspor, son yıllarda olduğu gibi ligin en kaliteli kadrolarından birine sahip. Tabi bu sene ilk 11 rotasyonunda birçok oyuncu değişti. Yeni bir takım oldukları için illa ki bir oturma süreci var. Ama dediğim gibi Trabzonspor her zaman kupayı hedefler. Tekrar o yarışın içinde olacaklardır. Bu sene şampiyonluk 4-5 takım arasında geçer gibi.” değerlendirmesinde bulundu.