Abdülkadir Ömür ve Uğurcan Çakır'ın gelecekleri konusunda Trabzonspor kararını verdi.

Süper Lig'de iç transferde de hareketli günler yaşan Trabzonspor'da gündem Abdülkadir Ömür ve Uğurcan Çakır. Şampiyonluk sonrası gösterdikleri performans ile bir çok Avrupa kulübünün dikkatini çeken Bordo mavili takımın genç oyuncuları için karar verildi.

abdülakdir

Antalyaspor - Trabzonspor maçı hakemi açıklandı! Antalyaspor - Trabzonspor maçı hakemi açıklandı!

Süper Lig'de Şampiyon Trabzonspor mevcut kadrosunu korumak için hamlelerini sürdürüyor. Djaniny ve Denswil ile devam etmek için önemli adımlar atan bordo-maviler, iki önemli hamle daha yapmaya hazırlanıyor. Yönetim, "Makul teklifler gelirse ayrılmak istiyoruz" diyen kaleci Uğurcan Çakır ve orta saha oyuncusu Abdülkadir Ömür'ü tutmak için ciddi bir maaş artışı yapacak. Şu anda yılda 490 bin avro alan ve yabancı oyuncularla aralarında çok ciddi bir fark bulunan iki isimle görüşmelerin önümüzdeki günlerde başlaması bekleniyor.

AbdullahAvci-Trabzonspor

Yapılan görüşmelerde, ücretlerin 1 milyon 200 bin avroya çıkarılacağı öğrenildi. Ayrılmak istediklerini açıkça ifade eden iki oyuncunun bu teklife tepkisi merak uyandırıcı. Kaptan Uğurcan Çakır, daha önceki teklifler hakkında şunları söyledi: "Kulübümün çıkarları ne gerektiriyorsa yapmaya hazırım." "Bu kulüp beni bu noktaya getirdi" dedi ve tüm kararı yönetime bıraktı. Bu sezon önemli bir performansa imza atarak dev bir hale gelen başarılı eldiven, A Milli Takım'ın hedefini devraldı.

uğurcan-6

Sezonun tamamlanmasıyla birlikte transferi hakkında en çok konuşulan isimlerden biri oldu. 26 yaşındaki yıldızın transfer olup olmayacağı merakla bekleniyor. Karadeniz devinin sahada en çok tutulan oyuncusu oldu. 1.91 boyundaki milli file bekçi, Spor Toto Süper Ligi'nde 3.229 dakika sahada kaldı. Uğurcan Çakır'ın mevcut piyasa değeri 18 milyon Euro.