Transfer çalışmalarını sürdüren Trabzonspor bu kez forvet hattına takviye yapacak. Bordo mavililerde gündemdeki isim Umut Bozok.

Transferde hareketli günler yaşayan Trabzonspor, bu kez forvet hattına odaklandı. Bordo mavililer hücumda da alternatifli bir kadro kurmak isitiyor. Perşembe günü Bardhi'den sonra, bu akşam Lahtini ve Bartra'yı da Trabzon'a getiren Karadeniz temsilcisi çalışmaları aralıksız sürdürüyor.

umutbozok1

Umut Bozok yeniden bordo mavi formaya doğru

Trabzonspor, Eren Elmalı ve Doğucan Haspolat'ın transfer sürecinde Umut Bozok'un transferi için Lorient ile anlaşarak uzun bir yol kat etmişti ancak teknik direktörlük sorunuyla karşı karşıya kaldı. Aradan geçen sürede Umut bir takıma transfer edilmemişti. Sörloth ve Shomurodov için temas halinde olan bordo-mavili yönetim Umut Bozok defterini yeniden açtı. Lorient ile tekrar anlaşma sağlayan Trabzonspor, oyuncu tarafıyla tekrar temasa geçti ve şartları görüşmeye başladı.

eren elmalı-3

Geçen sezonu gol kralı olarak tamamlayan Umut Bozok için kulübü Lorient'e 2 milyon Euro ödemeyi kabul eden Bordo-mavililer, Umut Bozok ile de görüşüyor. 1,5 milyon Euro maaş bekleyen milli futbolcu için 1 milyon Euro teklif eden Trabzonspor, bir sonraki cevabı bekliyor.

Trabzonspor Kayserispor'a kaybetmiyor! İşte rekabetten rakamlar Trabzonspor Kayserispor'a kaybetmiyor! İşte rekabetten rakamlar

sörloth 22-1

Sörloth ve Shomurodov'da son durum

Umut Bozok'un transferi için temas halinde olan Bordo-mavililer, Shomurodov için Roma'dan yanıt bekliyor. Belotti, transfer için Shomurodov'u elden çıkarmak isteyen İtalyan kulübüne 1 milyon kiralık ve 6 milyon avroluk opsiyon teklif etmişti. Sörloth'un ayrılması beklenirken, Leipzig'in Werner'i yeniden takıma katması Norveçli'nin dişini kesinleştirdi. Sörloth'un başkan Ahmet Ağaoğlu ile temasa geçtiği bildirildi, ancak maliyet çok yüksek.

61medya haber servisi