Transfer sezonunun son haftasında Umut Bozok, Yusuf Yazıcı, Maxi Gomez ve Naci Ünüvar'ı kadrosuna katan Trabzonspor, iç transferde de hızlı hareket etti.

Trabzonspor, uzun süredir sözleşme uzatması gündemde olan Uğurcan Çakır'ın sözleşmesini 2027 yılına kadar yeniledi. Kaptanın maaşına sert bir zam yapıldı.

Şampiyonluk sezonunda 9 milyon TL kazanan Uğurcan'ın yeni maaşı ise 25 milyon TL olarak belirlendi. Uğurcan'ın alacağı bu rakam yerli oyuncular arasında en yüksek maaş yani tavan ücret olacak. Trabzonspor Yönetimi, sözleşmesi sezon sonunda sona erecek olan Djaniny Semedo'nun evliliğini de yeniledi. 31 yaşındaki Yeşil Burun Adaları forveti 2025 yılına kadar Bordo-Mavi formayı giyecek.

Galatasaray'ın kadrosuna kattığı Mertens önce Trabzonspor'a evet demiş! Galatasaray'ın kadrosuna kattığı Mertens önce Trabzonspor'a evet demiş!

uğurcan abdülkadir

Sırada Abdülkadir Ömür var

Bu sezon 1.4 milyon Euro kazanacak olan Djaniny, sonraki yıllarda 1.5 milyon Euro alacak. Sözleşmede başarı ile bağlantılı ikramiyelerin de yer aldığı öğrenildi. 2 yıl önce sözleşmesi 4 artı 1 yıl uzatılan Abdülkadir Ömür'ün yeni sözleşmesi devreye alınmış ve sözleşme bitiş tarihi 2024 olarak güncellenmiştir. Genç yıldızın maaşını da iyileştirmesi bekleniyor.

djaniny-1638351125

Taha ve Kağan'ın da sözleşmeleri yenilendi

Erce Kardeşler'in takımdan ayrılmasının ardından 2. kaleci olan Muhammet Taha Tepe ve 19 yaşındaki Kağan Moradaoğlu da sözleşmelerini yeniledi. Taha, 2027 yılına kadar Trabzonspor'da oynayacak. Kağan'ın sözleşmesi de 2025 yılına kadar uzatıldı. Yönetimin her iki oyuncunun da maaşlarını artırdığı öğrenildi. İç transferinde üst üste hamleler yapan Trabzonspor'un önümüzdeki günlerde altyapıdan bazı isimlerle profesyonel sözleşme imzalaması bekleniyor.