Şampiyonlukta en kilit isimlerden olan Trabzonspor'un kaptanı Uğurcan Çakır için yönetim planı hazırladı.

Trabzonspor'da yeni sezon öncesinde takımdaki yıldızların geleceği belirsizliğini korurken. Bu isimlerin başında Uğurcan Çakır geliyor. Tarihi şampiyonlukta büyük payı olan Fırtına'nın kaptanının en az 1 yıl daha takımda kalması ve Şampiyonlar Ligi'nde hedefi koruması isteniyor. Ancak bu noktada Uğurcan'ın beklentileri önemli.

uğurcann (2)

Trabzonspor'un eski futbolcusu Jose Sosa geri döndü! Trabzonspor'un eski futbolcusu Jose Sosa geri döndü!

Şampiyonluğun ardından yaptığı açıklamada, "Trabzonspor'da 3 kupanın hepsini kazandım. Avrupa hedefim var. Gidersem taraftarların bana kızmayacağını düşünüyorum" diyen Uğurcan Çakır, birçok kulübün ilgisini çekti ancak kulübe ulaşan resmi bir teklif yok. Son günlerde Benfica ile adı ciddi şekilde anılan milli eldiven için İngiltere ve İspanya'dan da talipler var.

ugurcan-cakir-sheffield-united-yolunda_9198_dhaphoto1

Trabzonspor yönetimi, 15 milyon Euro'nun altındaki teklifleri dikkate almayacak. Olası bir transferde bir sonraki satıştan itibaren pay sözleşmesine bonus eklemek isteyen Trabzonspor, Uğurcan'ın yuvada kalması halinde yıllık maaşını artıracak. 9 milyon TL alan yıldız ismin maaşının 25 milyon TL'ye çıkması bekleniyor. Uğurcan, hem kendisini hem de kulübü tatmin edecek bir teklif almadığı sürece ayrılmak niyetinde değil.