Süper Lig'de transfer dönemine az bir zaman kalmasıyla kulüpler transfer çalışmalarına başladı. Peki Trabzonspor bu süreçte nasıl bir yol izlemeli? Miraç Özağcı yazdı.

Spor Toto Süper Lig'de sezona şampiyonluk iddiası ile giren Trabzonspor, ne yazık ki bu yıla istediği gibi başlayamadı. Geçen sezonun sonundaki tutuk futbol bu sezon da devam etti. Bordo mavililer çareyi yaz transfer sezonunda takviyeden yana kullandı ancak işler istenildiği gibi gitmedi. Takımdan ayrılan oyuncuların yerleri dolmazken var olan takım da bozuldu.

Trabzonspor istikrardan uzak

Sezon Süper Kupa ile başlandı ancak geçen sen olduğu gibi bu sezon da kontrollü bir oyun planı ortaya koyuldu. Ama bu sezon bir fark vardı. Sahada ne skor vardı ne de istikrarlı bir oyun. Bu durum oynayan oyuncuların performanslarının düşmesine yol açtı. Üzerine gelen Dorukhan ve Visca sakatlıkları Abdullah Avcı'nın elini çıkmaza soktu. Gelinen noktada iyi paralara verilerek alınan oyuncular vasat performanslar ortaya koyunca, çare bir kez daha transferde arandı.

61medya yazarımız Miraç Özağcı Trabzonspor'un bu süreçte nasıl bir transfer politikası izleyeceğini köşesine taşıdı. Özağcı topu Ertuğrul Doğan'a atarken, yönetimin gelen transfer isteklerini sorgulaması gerektiğini yazdı. Özağcı'nın ifadeleri şu şekilde;

Belli ki ara transferde etkin rol oynayacak yönetici Asbaşkan Ertuğrul Doğan olacak.

UEFA Sordu! Uğurcan Çakır Mı Yoksa... UEFA Sordu! Uğurcan Çakır Mı Yoksa...

Zira doğru olan da budur.

Bugüne kadar kulüp için yaptıkları ve iş bitiriciliği herkesin malumu…

Doğan’ın yapılacak olası transferlerde ince eleyip sık dokunacağına inanıyorum.

Daha doğrusu inanmak istiyorum.

Nedeni ise!

Trabzonspor sezon başı ‘yeterli’ diyeceğim ama yeterliden de öte  transferler yapmıştı.

Yapılın transfer adetini biz saymayı unuttuk neredeyse.

Çünkü elde şişkin ve düz bir oyucu kadrosu var.

Bu şişkin kadro boşaltılmadan Asbaşkan Ertuğrul Doğan’ın hocanın transfer talebine sıcak bakacağına inanmak istemiyorum.

Zaman her şeyin ilacı…

Yine de bekleyip görelim.

Bu kez Doğan ve yönetim şunu yapmalı.

Teknik heyetin getireceği transfer listesini mutlaka ama mutlaka sorgulamalıdırlar.

Aksi takdirde Trabzonspor borcunun üzerine bir borç daha yüklemekten başka bir şey yaşamayacaktır.