Sezon sonu sözleşmesi biten Anthony Nwakaeme Trabzonspor'dan ayrılmıştı. Nijeryalı oyuncu hiç bir kulüp ile anlaşamayınca tekrar Trabzonspor ile görüştü.

Hazırlık çalışmalarına devam eden Trabzonspor'da flaş bir gelişme yaşandı. Teknik direktör Abdullah Avcı yönetiminde hazırlıklarını sürdüren Bordo-mavililer'in transfer çalışmaları da tüm hızıyla devam ediyor. Fırtına, daha önce bordo mavili formayı giydirdiği Trezeguet, Eren Elmalı, Doğucan Haspolat, Jens Larsen ve Stefano Denswil'i kadrosuna kattı.

Berat Özdemir'in Trabzonspor kariyeri ve transfer detayları Berat Özdemir'in Trabzonspor kariyeri ve transfer detayları

Nwakaeme'den sürpriz hamle

Başkan Ahmet Ağaoğlu'na sitem ettikten sonra ayrılan Nijeryalı oyuncu, bir aydan fazla bir süredir takım arayışına rağmen takım bulamadı. Nwakaeme'nin Hull City ile sözleşme imzaladığı iddia edildi, ancak istediği maaşın Championship'deki maaş ölçeğinin üzerinde olduğu ortaya çıktı. Tüm görüşmelerinde hiçbir takım Nwakaeme'ye istediği rakamı vermedi. Israr eden takımlar bile Trabzonspor'un teklifinden daha azını teklif etti. İddiaya göre Nijeryalı oyuncu kulüp bulamayınca Trabzonspor başkanı Ahmet Ağaoğlu'na mesaj gönderdi. Yıldız oyuncu, "Beni geri al" dedi.  Ahmet Ağaoğlu, Trezeguet'i alıp kapıları kapattıklarını söyledi.