Trabzonspor'un istediği Amerikalı futbolcu için Danimarkalı kulübün bordo-mavililerden talep ettiği miktar açıklandı

Süper ligin son şampiyonu Trabzonspor'da transfer gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. Fırtına'nın istediği Gana asıllı Amerikalı futbolcu Haji Wright transferi hakkında yeni bir gelişme yaşandı. 

Teknik Direktör Abdullah Avcı'nın raporuna göre bordo-mavili ekip Danimarka ekibi SönderjyskE ile görüşülmüş ve temas kurulmuştu. Trabzonspor'a transferde Acun Ilıcalı'nın saihibi olduğu İngiliz kulüp Hull City rakip çıkmıştı. Danimarka ekibinin Fırtına'dan istediği bonservis bedeli belli oldu.

Bordo-mavililer 24 yaşındaki genç oyuncu için kulübüne 1 milyon 750 bin euro bonservis, çeşitli bonuslar ve sonraki satıştan pay önerildiği ifade edilmişti. Fakat yetenekli oyuncunun kulübünden çıkış maddesi bulunduğu için elde edilecek gelirin bir kısmı kendisine gideceği ve SönderjyskE'in bu borcun silinmesi karşılığında transfere onay vereceği kaydedilmişti. Bu önerinin kabul edilmediği ve farkın Trabzonspor tarafından ödenmesi istendiği ileri sürüldü. Bonservis bedelinin ise  2 milyon euroya yükseltildiği iddia edildi. Trabzonspor yönetiminin ise şimdilik görüşmelerini durdurduğu öğrenildi. 

Rıdvan Dilmen'den Trabzonspor yorumu! "Hala kupa arıyor" Rıdvan Dilmen'den Trabzonspor yorumu! "Hala kupa arıyor"

(Kaynak Burak Zihni)