Hugo döndü Teknik Direktör Abdullah Avcı, savunmayı sil baştan dizayn etti

Trabzonspor’da Teknik Direktör Abdullah Avcı, savunmada yeni bir düzene geçti. Sezon içinde bu bölgede birçok sorun yaşayan Avcı, Gaziantep maçında da farklı tercihlerde bulunurken Peres, Hugo, Hüseyin ve Denswil’e görev verdi. Edgar’ın sakatlığının ardından savunmanın göbeğinde ağırlıklı olarak Hugo ve Denswil’i kullanan Avcı, Brezilyalı oyuncunun sakatlığının ardından Denswil’e Ahmetcan’ı partner yapmıştı. Avcı’nın sol bekteki tercihi ise Puchacz olmuştu.

Süper Lig'de takımların yabancı oyunculara verdiği süreler dikkat çekti! Süper Lig'de takımların yabancı oyunculara verdiği süreler dikkat çekti!

Ahmetcan’ın milli maçta sakatlanmasının ardından savunmadaki düzenini tekrar değiştiren Avcı, bu kez Hüseyin ve Denswil’e görev vermeye başladı. Hugo’nun erken geri dönüşü ile yeni bir dizilişe giden Avcı’nın kulübeye gönderdiği isim ise Puchacz oldu. Hüseyin’in derbideki performansından memnun kalan Avcı, Hugo ile birlikte genç oyuncuyu stoperde kullanırken, Denswil’i sola kaydırdı ve Puchacz’ı kulübeye gönderdi. Sakatlık ve ceza olmadığı sürece Avcı’nın sağ bekteki tercihi de Peres oldu.