Süper Lig'de şampiyonluk maçına çıkacak olan Trabzonspor'da otobüs krizi patlak verdi.

Spor Toto Süper Lig'de bu sezon rekorların alt üst eden Trabzonspor mutlu sona bir maç uzaklıkta. Fırtına cumartesi günü Medical Park Stadı’nda Antalyaspor karşısında şampiyonluk maçı oynayacak. Ancak ortaya küçük bir sorun çıktı...

trabzonspor şampiyonluk otobüsü (1)-2

Bir otobüs krizi

Trabzonspor'un uzun bir aradan sonra şampiyon olması sadece Türkiye'de değil tüm dünyada yankı uyandırdı. Öyle ki sezon boyunca Karadeniz temsilcisinin haberleri dış basında kendisine geniş yer buldu. Şampiyonluk hikayesinin sonuna gelinirken artık bir maç sonra Trabzonspor hasret kaldığı şampiyonluğa kavuşacak.

Dünyanın dört bir yanında bulunan bordo-mavili taraftarlar farklı etkinlikler ile bu zaferi kutlarken, Trabzon şehrinde de hazırlıklar son sürat devam ediyor. Bu hazırlıklar kapsamında da sadece Türkiye'nin değil dünyanın dört bir yanından bordo-mavi bayraklı paylaşımlar da gelmeye devam ediyor. 
 

trabzonspor şampiyonluk otobüsü (1)-1

Şampiyonluk otobüsü kriz çıkarttı.

Trabzonspor yönetiminin uzun bir aradan sonra gelen şampiyonluk için üstü açık bir otobüs ile şehir turu yapacağı bilgisi önceden sızmıştı. Ancak bu otobüsün ne zaman nerede hazırlanacağı bilinmiyordu. Ta ki geçen haftaya kadar. Geçtiğimiz hafta sosyal medyada Trabzonspor'un afişleri ile süslenen bir otobüs fotoğrafı paylaşıldı. Taraftar bu gönderiyi heyecanla karşılarken her şey yolunda gibi gözüküyordu. Ancak bugün otobüs krizi patlak verdi.

Edinilen bilgilere göre Trabzonspor şampiyonluk otobüsü için aynı zamanda kulübün de sponsoru olan Ulusoy firması ile anlaşmıştı. Üzeri açık modern bir otobüs isteyen Trabzonspor üzerinin de güzelce giydirilmesini talep etmişti. Ulusoy şirketi aylar önceden otobüs için ince eleyip sık dokuyup aramalara girişmiş, İstanbul ve Ankara'da iki tane otobüs bulmuştu. Firma karar kılınan otobüsün giydirilmesi çalışmalarını ise sürdürüyordu. Ancak bugün yaşanan bir gelişme bir anda kafaları karıştırdı. Antalyaspor maçı sonrası takımın şampiyonluğunu ilan etmesi ile takıma şehir içinde tur attıracak bir otobüsün siparişinin de önceden verildiği ve bu işi de Büyükşehir Belediyesi’nin yürüttüğü öğrenildi.

trabzonspor şampiyonluk otobüsü (1)

Yapılan iş beğenilmeyince...

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Antalyaspor maçının olduğu gün için otobüs hazırlıklarını yaparken, sosyal medyaya da sızan otobüsün son görüntüleri beğenilmedi. Gerek taraftarlar gerekse kulüp yöneticilerinin de beğenmemesi sonrası otobüsün giydirmesinin, daha önce Ulusoy firmasına sipariş verilen otobüsünki ile aynı olması için geri çekildi. Bu arada bugün fotoğrafları sosyal medyaya düşen otobüsün dış giydirmesinin yanı sıra üstünün de tur için uygun olmadığı kaydedildi.. Üstü camlı olan bu otobüs klasik turist gezileri için tasarlanmıştı. 

trabzonspor şampiyonluk otobüsü (3)

Çağdaş Atan Trabzonspor maçı öncesi konuştu Çağdaş Atan Trabzonspor maçı öncesi konuştu

Bu durum üzerine Trabzonspor kulübü harekete geçerek hemen olaya müdahale etti. Kulüp daha önce Ulusoy’a verdiği giydirme tasarımını belediyeye göndererek aynısının olmasını istedi. 

Ancak şimdi kafalardaki soru işareti şu; madem iki otobüs de aynı olacak, neden bir ikincisi yaptırılıyor?