Süper Lig'de sezona istikrarsız bir performans ile başlayan Trabzonspor'da Abdullah Avcı yükseliş planını hazırladı.

Trabzonspor Süper Lig'in ilk 14 haftalık bölümünde istediği performansı bir türlü ortaya koyamadı. İstirarsız maçlar, uzun deplasmanlar ve sakatlıklar da işin içine girince, bordo mavililer yeniden bir revizyon kararı almak zorunda kaldı.  

avcı-25

İlk 14 haftalık dönemde performansı istenilen seviyede olmayan Trabzonspor'un teknik direktörü Abdullah Avcı da bir özeleştiride bulunarak, Kasım ayında birçok şeyin değişeceğini belirtti. Peki, deneyimli teknik direktörün defalarca vurguladığı Dünya Kupası arasında neler değişecek? İşte tüm detaylar:

Abdullah Avcı hataları izleyecek

Süper Lig'in son şampiyonu Trabzonspor'un teknik direktörü Abdullah Avcı, takıma 8 gün izin verdi ancak yardımcılarından ve özellikle analiz ekibinden, bugüne kadar oynanan maçlarda yapılan bariz hataların, uygulama eksikliğinin, taktik sistem dışındaki hareketlerin ve bireysel performansların analizini istedi. Avcı, tüm bunları Antalya kampında hem görsel hem de pratik olarak oyunculara aktaracak.

Trabzonspor'da tur hesapları! Avcı tüm ihtimalleri masaya yatırdı 2 (1)

Trabzonspor'da sistem değişecek

Bugüne kadar oyun planından çok fazla taviz vermeyeceği açıklamalarını yapan Abdullah Avcı, Dünya Kupası aradan önce bu sistemin değişeceğini çok net bir şekilde ifade etti. Kariyerinin büyük bölümünde pas oyununa odaklanan tecrübeli teknik direktörün, yeni oyun planında daha agresif, daha baskıcı ve dik oynayan bir takım yaratmayı düşündüğü öğrenildi.

Dorukhan Toköz özlemini o sözlerle açıkladı! Dorukhan Toköz özlemini o sözlerle açıkladı!

Trabzonspor'da tur hesapları! Avcı tüm ihtimalleri masaya yatırdı 2 (2)

Futbolculara özel programlar uygulanacak

İlk 14 haftada çeşitli nedenlerle fazla süre alamayan Hüseyin Türkmen, Doğucan, Kerem Şen, Naci Ünüvar, Lahtimi ve Caniny gibi oyuncuların yanı sıra performans açısından beklentilerin altında kalanlara da özel bir program uygulanacak. Avcı, bu isimlerin daha etkili hale gelmesiyle rekabetin artacağını ve bazı oyuncuların artık takım için vazgeçilmez hale geleceğini hesaplıyor.

Trabzonspor'da tur hesapları! Avcı tüm ihtimalleri masaya yatırdı 2 (3)

Kalan dönemde Trezeguet dışında aktif bir kanat oyuncusunun formayı sürekli giymemesi nedeniyle kanatlardan istenilen verim alınamadı. Kamp döneminde Visca da geri döneceği için bu kez her iki kanadı da aktif kullanmayı düşünen Avcı, Trezeguet ve Visca'dan daha fazla sorumluluk almalarını isteyecek.

trabzonspor kampıdısudfhıua

Trabzonspor kampı ne zaman başlayacak?

Trabzonspor, Pazartesi günü Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde karşılaşacak. Fırtına 29 Kasım Salı günü Antalya kampında başlayacak. 11 günlük kampın ardından Trabzon'a dönecek olan bordo-mavi kervan, faaliyetlerine kendi tesislerinde devam edecek.