Şampiyonluğun ilan edileceği Antalyaspor maçı öncesi şehirde oteller doldu.

Trabzonspor’un şampiyon olduğu saati canlı olarak yaşamak isteyen şehir dışındaki on binlerce Trabzonspor taraftarının hafta sonu Trabzon’a akın etmeyi planladığı öğrenildi.

trabzoınspor kutlama (3)

30 BİN CİVARINDA TARAFTAR

Trabzon Deva'dan Akçabaat'a Çıkarma Trabzon Deva'dan Akçabaat'a Çıkarma

Trabzonspor şampiyonlukla birlikte yalnız kendisi uçmuyor. Diğer yandan şehri de uçuruyor. Bir dünya markası olan Trabzon’un şampiyonluğu, Trabzon’dan yıllarca uzak kalmış on binlerce Trabzonluyu ve yine Trabzonlu olmayıp Trabzonsporlu olan binlerce taraftarı Trabzon’a getiriyor.

TARİHİN EN BÜYÜK YOĞUNLUĞU

Hafta sonu oynanacak olan Antalyaspor müsabakası öncesi dün geceden itibaren hareketlenme yaşanırken, gelecek taraftar yoğunluğunun oranını Otelciler Odası Başkanı Mustafa Dündar’a sorduk. Dündar, “Antalyaspor müsabakasına Trabzon’daki taraftar yer bulamayabilir. Şehir dışı ve yurt dışından o kadar fazla talep var ki dün akşam müsabakayı izlerken 10 rezervasyon ben yaptım.” dedi.

trabzoınspor kutlama (2)

OTELLER TAMAMEN DOLAR

Otellerin doluluk oranlarını net olarak hafta ortasında verebileceklerini kaydeden Dündar, “Geçtiğimiz müsabakalardan hareketle şunu söyleyebilirim. Şehrin merkezinde ve batısında bütün oteller doluyor. Doğusundaki (Yomra, Arsin vb.) doluluk oranını ise yüzde 50’nin üzerine çıkıyor. Ancak bu kez bütün otellerin dolmasını bekliyoruz.” dedi.

Trabzonspor şampiyonlukla birlikte yalnız kendisi uçmuyor. Diğer yandan şehri de uçuruyor. Bir dünya markası olan Trabzon’un şampiyonluğu, Trabzon’dan yıllarca uzak kalmış onbinlerce Trabzonlu'yu ve yine Trabzonlu olmayıp Trabzonsporlu olan binlerce taraftarı Trabzon’a getiriyor.

Haftasonu oynanacak olan Antalyaspor müsabakası öncesi dün geceden itibaren hareketlenme yaşanırken, gelecek taraftar yoğunluğunu Otelciler Odası Başkanı Mustafa Dündar’a sorduk. Dündar, “Antalyaspor müsabakasına Trabzon’daki taraftar yer bulamayabilir. Şehir dışı ve yurt dışından o kadar fazla talep var ki dün akşam müsabakayı izlerken 10 rezervasyon ben yaptım” dedi.

trabzonspor 2 (1)

Otellerin doluluk oranlarını net olarak hafta ortasında verebileceklerini kaydeden Dündar, “Geçtiğimiz müsabakalardan hareketle şunu söyleyebilirim. Şehrin merkezinde ve batısında bütün oteller doluyor. Doğusundaki (Yomra, Arsin vb.) doluluk oranını ise yüzde 50’inin üzerine çıkıyor. Ancak bu kez bütün otellerin  dolmasını bekliyoruz.” dedi.

ucak-1

Trabzonspor’un bir dünya markası olduğunu ancak şehrin bu gerçeği yeterince içselleştiremediğini kaydeden Dündar, “Bu aylarda, yani otellerin doluluk oranlarının yüzde 30’larda seyrettiği bu mevsimde işletmeleri doldurabilmek Trabzonspor’un gücüyle alakalıdır. Trabzon’da 60 bin civarında yatak kapasitesi vardır. Bunların 30 bine yakını kayıtlıdır. Yani bizim beklentimiz kayıtlı olan bu otellerin dolacağı yönündedir. Mayıs ayında ise zaten Ürdün, Amman, Kuveyt, BAE’den uçak seferleri başlıyor. Trabzonspor’un bu şampiyonluk olayı Mayıs ayında gerçekleşmiş olsaydı kimse otellerde yer bulamazdı” dedi.