Beşiktaş ile sezon sonu yolları ayıracak olan Oğuzhan Özyakup için tek seçenek Trabzonspor değil.

Oğuzhan Beşiktaş'ta takım arıyor. Babasının memleketinin takımı olan Trabzonspor'da oynamak isteyen Oğuzhan Özyakup'un menajeri de bu yönde görüşmeler yapıyor. Şu ana kadar müzakereler yavaş ilerliyor. 

oğuzhan özyakup (1)

UEFA Şampiyonlar Ligi'nden Trabzonspor hareketi UEFA Şampiyonlar Ligi'nden Trabzonspor hareketi

Oğuzhan’ın kararı ise Trabzonspor olmazsa Türkiye’den ayrılmak. İlk hedefi ise doğup büyüdüğü Hollanda’ya dönmek. Bazı takımlar kendisini istiyor. Ancak Feyenoord, Ajax ya da PSV değil. Tek gerçek ise Oğuzhan’ın gelecek sezon Beşiktaş’ta düşünülmediği.

0x0-oguzhan-ozyakup-besiktas-maceram-1557486091937

ABDULLAH AVCI OĞUZHAN ÖZYAKUP'U İSTİYOR

Oğuzhan Özyakup'un Trabzonspor'a gitme konusundaki en büyük şansı eski teknik patronu Abdullah Avcı faktörü... Şampiyon takımın teknik direktörü 29 yaşındaki oyuncuyu gelecek sene takımda görmek istiyor. Şampiyonlar Ligi'nde ses getirmek ve Türkiye'de yine şampiyonluğa koşan bir takım kurmak isteyen başarılı teknik adam, derinlikli ve yedek kulübesi kuvvetli bir kadro için başkan Ahmet Ağaoğlu'ndan söz aldı. Oğuzhan gibi Avrupa maçlarında tecrübeli, yetenekli ve şampiyonluk yarışlarına alışık bir yerli futbolcunun takıma çok katkısı olacağını söyleyen Avcı'nın bu yaklaşımı genç futbolcunun bordo-mavili formayı giyme ihtimalini artırıyor.