Trabzonspor'da kontratı yılan hikayesine dönen Nwakaeme için flaş iddialar ortaya atılıyor. İşte olayların perde arkası.

61medya Özel - Trabzonspor'da aylardır gündeme gelen Nwakaeme meselesi iyiden iyiye içinden çıkılamaz hale geldi. Trabzonspor camiası Antep deplasmanı öncesi gelen haber ile sevinirken bir anda olay içinden çıkılamaz hale geldi. Zira fırtınada yönetim aylarıdır Nwakaeme meselesi için uğraşıyor.

Efsane isim David Beckham'dan Trabzonspor sözleri! Efsane isim David Beckham'dan Trabzonspor sözleri!

nwakaeme trabzonspor (1)-1

Nwakaeme'de olayında ne oldu?

Nwakaeme'nin menajeri mevcut maaşın iki katı olan 3 milyon Euro'luk bir maaş istiyor ve sözleşme süresi olarak 3 yılda da ısrar ediyor. Üstelik her yıl önemli 600 bin euroluk kısmını peşin almak istiyor. Trabzonspor ise maksimuma çıkarak ikramiye ve imza parasıyla beraber Nwakaeme'ye yaklaşık 2,5 milyon Euro teklif etti. Ancak beklenen adım karşı taraftan bir türlü gelemedi.

nwakaeme trabzonspor (1)-2

Oyuncu ile sözleşme yılan hikayesine dönünce de doğal olarak yalan haberler ve spekülasyonlar oluyor. Bu durum oyuncunun elini güçlendirirken yönetimi zora sokuyor. Bu gibi durumlar yöneticiler için çok yorucu oluyor özellikle de aylardır uğraşılan bir iş için.

Nwakaeme'nin de bu sezon göz ardı edilemeyecek performansı bu baskıda önemli bir etken olurken, Bay beyin bu sezon bakiyesine  11 gol ve 10 asist sığdırdı. Bu da Nwakaeme'nin elini transfer konusunda güçlendiriyor. Ancak Trabzonspor'da yönetim taviz vermeden bu işi çözmek istiyor.

nwakaeme trabzonspor (2)-1

Herkesten iyi Nwakaeme biliyor

Trabzonspor'da Ahmet Ağaoğlu yönetiminin gelmesiyle takımdaki değişime en vakıf olanların başında Antony Nwakaeme geliyor. Zira Nijeryalı yıldız futbolcu, takımın nasıl bir mali disiplin ile ilkeli şekilde yönetildiğini biliyor. Ancak gelinen noktada Nwakaeme'nin tavırlarından başka bir şeyler mi ortada dönüyor sorusu çıkıyor.

Abdullah Avcı dokunuşu

Bu sezon Abdullah Avcı'nın takıma etkisi bir yana Nwakaeme'ye etkisi, Bay beyini bambaşka bir seviyeye çıkardı. 4 yıldır Trabzonspor forması ile mücadele eden ve kulübün kurumsal gelişimini ve Abdullah Avcı'nın gelişiyle ortaya çıkan saha birliğini en iyi bilenlerin başında geliyor. Nwakaeme Trabzonspor'a geldiği günden beri artı değer kattı ancak, gelinen noktada bu bilinmezliğin nasıl çözüleceği merak konusu.

nwakaeme trabzonspor (2)

Sonuç olarak tercih Nwakaeme'nin "Ya efsane olacak..."

Çok popüler bir oyuncu olarak gelmediği Trabzonspor'da 4 yılın ardından full tribünlerde maç oynayan ve binlerce kişinin sevgisini kazanan Nwakaeme, kariyerinin son 2-3 yılını bu takımın önemli parçası olarak efsane olma yolunda mı geçirecek, yoksa Fenerbahçe'den alacağı daha fazla ücreti mi tercih edecek?

nwakaeme trabzonspor (1)

Ancak hiçbir oyuncu bir kulüpten büyük değildir. Hele ki bu Trabzonspor ise. Tabi ki bu oyuncunun kararı. Kimsenin yeri doldurulamaz değil Nwakaeme iyi oyuncu ancak bu kulüpte dolmaz denilen ne yerler doldu. O yüzden kimse üzülmesin; 

Nwakaeme giderse lig bitmeyecek takım bir şey kaybetmeyecek, Ancak kalırsa 4 yıllık hikayesine daha fazla anlam katarak efsane olarak anılacak.