Trabzonspor Slovenya'da hazırlıklarına son sürat devam ediyor.

Avrupa'da gelecek sezon hazırlanan Trabzonspor, Slovenya'da ilk hazırlık maçını yaptı. Maçı kazanan bordo mavililerde defans hattındaki bireysel hatalar göze batarken takım savunmasında bazı aksaklıklar da dikkatlerden kaçmadı.

trabzonspor slovacko maçı 2

Trabzon 20 dakikalık süreçte baskılı bir şekilde oyuna başladı ve golü de buldu. Ancak golden sonra oyunu daha rolantiye alan bordo mavili takım rakibi biraz daha geri de karşılamaaya başladı. İlk hazırlık maçı olmasına rağmen, şampiyon apolet takan bir takım oyunu önceden kurmalı ve daha baskılı bir oyun ortaya koymalıydı.

trabzonspor kampıdısudfhıua

Cumhuriyet gazetesi yazarı Melih Saatçi Trabzonspor'u şöyle değerlendirdi;

Trabzonspor'un sezon başında yeni kurulmuş bir takım olmadığını vurgulamalıyım. Nwakaeme, takım iskeletini dışarıda tutuyor. Bu nedenle dostluk maçında alınan kötü sinyaller incelenmeli ve daha fazla vurgulanmalı.

trabzonspor-26

Eski Trabzonsporlu genç transfere dikkat çekti! Mountassir Lahtimi için bakın neler söyledi Eski Trabzonsporlu genç transfere dikkat çekti! Mountassir Lahtimi için bakın neler söyledi

Savunma hataları devam ediyor

Trabzonspor'un savunma hataları aynı olmaya devam ediyor. Unutulmamalıdır ki Trabzonspor şampiyon olurken, kaleci Uğurcan da şampiyonluğa en çok katkı sağlayan oyunculardan biriydi. Kouassi geçen sezon bu takıma katkıda bulunamayacağını gösterdi ve şimdi uzatmalarda oynuyor. MTK Budapeşte maçında da ortalamanın altındaydı.

FXupV5dUEAEcg3G

Süper Lig bu kez kolay olmayacak

Larsen için yorum yapmak için henüz çok erken. Larsen, adaptasyon probleminin üstesinden gelirse takıma katkıda bulunur. Trezeguet'i ilk hazırlık maçında görmedik ama bence Slovacka'ya karşı sahada olacak. Trabzonspor şampiyon iken, Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe takımlarının ligde çok erken havlu atarak Trabzonspor'a verdikleri rahatlığı da yadsımamak gerekir. Üç takımda da yaptığı transferlerle bu sezon ligin ne kadar zor olacağının sinyallerini verdi."