Gelecek sezon hazırlıklarını sürdüren Trabzonspor'da yavaş yavaş gidecek oyuncuların isimleri belli olmaya başladı.

61medya spor servisi - 2021-2022 sezonunu şampiyon olarak tamamlayan Trabzonspor’da şişkin kadro için teknik direktör Abdullah Avcı’nın raporu değerlendiriliyor. Yönetime detaylı ve alternatifli bir rapor veren Avcı’nın özellikle yerli isimlerle ilgili görüşleri ve düşünceleri dikkat çekici!

abdullah avcı şampiyonlar ligi

Sözleşmesi biten iki oyuncudan Stefano Denswil ile yeni sözleşme yapılmasını isteyen Abdullah Avcı Nwakaeme’nin kulüp şartlarını kabul etmemesi üzerine bu oyuncunun alternatifi olarak alınan Kouassi üzerinde duruyor.

Abdullah Avcı’nın raporu üzerine yönetim, Denswil konusunda işi imza noktasına getirdi. İlk etapta 1.5 milyon Euro talep eden Hollandalı stoperin 1.3 milyon Euro’luk teklifi kabul ettiği öğrenildi.

denswil (2)-1

Özellikle Edgar ve Vitor Hugo’nun sakatlıklarında savunmaya ilaç olan Stefano Denswil, Trabzonspor ’da devam edecek. Bologna’dan 1 yıllığına kiralanan ve İtalyan kulübüyle de kontratı sona eren Hollandalı stoperle yapılan yeni kontrat görüşmelerinde sorun yaşanmadı.

Abdullah Avcı’nın kalması yönünde rapor verdiği 29 yaşındaki savunmacı, ilk etapta yıllık 1.5 milyon Euro maaş talep etmişti. Bordo-Mavili yönetim ise mevcut kontratındaki 1 milyon 175 bin Euro’luk rakamı 1.3 milyon Euro’ya çıkardı. Denswil’in yoğun temasların ardından bu teklifi kabul ettiği öğrenildi.

hugo3

Süre ve imza parası

Sözleşme süresinin 2 veya 3 yıllık olması beklenirken, imza parası ve diğer detaylar konuşuluyor. Başkan Ahmet Ağaoğlu yaptığı son açıklamada, “Denswil’le görüşmelerimiz olumlu ilerliyor” derken, kısa zamanda bu konunun resmiyet kazanması bekleniyor.

abdullah avcı-7

YENİLER KAMPA KATILACAK

Mevcut kadronun oyun temposunun şampiyonlar ligi için yeterli olmayacağını düşünen teknik direktör Abdullah Avcı gitmesi muhtemel oyuncularla birlikte özellikle 5 transferin yapılmasını ve kampa yetişmesini istiyor. 27 Haziran’da sahaya inecek olan bordo mavililer 4 Ağustos’da başlayacak lige tam kadro hazırlanmak istiyor.

şampiyonlar ligi 5

KADRODA 14 YABANCI KALDI

Anastasios Bakasetas, Manolis Siopis  (Yunanistan)

Anders Trondsen (Norveç)

Andreas Cornelius (Danimarka)

Flavio, Bruno Peres ,Vitor Hugo (Brezilya)

Djaniny Semedo (Yeşilburun Adaları)

Fode Koita, (Gine)

Jean Kouassi, Gervinho (Fildişi Sahili)

Marek Hamšík (Slovakya)

Edin Visca (Bosna Hersek)

Dıabate (Mali)

Trabzonspor’da sözleşmeleri 31 Mayıs sonu itibariyle biten iki oyuncu artık serbest statüsünde kaldı. Trabzonspor, Stefano Denswil (Hollanda) ve Anthony Nwakaeme (Nijerya) ile yeni sözleşme yapmanın hesaplarını yaparken kadroda kalan 14 yabancıdan Koita, Trondsen, Flavio ve Diabete ile devam etmek istemiyor. Bu oyuncular ya satış listesine konulacak ya da kiralık gönderilecek.

nwakaeme trabzonspor (1)-2

YABANCI SAYISI UYGULAMASI NASIL OLACAK?

Türkiye Futbol Federasyonu 2021-22 sezonu için yabancı kuralının 8+3 olduğunu açıklamıştı. Kadroda 14 yabancı, sahada ise 8 yabancı bulunmuştu.

2022-23 sezonunda 19 takımla oynanacak olan Süper Lig'de ise kadrodaki yabancı sayısının 12, sahadaki yabancı sayısının ise 7 olacağı açıklanmıştı. 7+4 sistemine de kulüplerden ve antrenörlerden eleştiriler gelmişti.

TFF'nin açıklamasına göre 23-24 sezonunda ise pandemi öncesindeki gibi 18 takıma düşecek Süper Lig'de, kadrodaki yabancı sayısı 10, sahadaki yabancı sayısının ise 6 olacağı belirtilmişti.

tff 2

16 Haziran 2022’de kongre yapacak olan TFF’de bakalım yeni yönetim bu sayıyı nasıl uygulamaya koyacak.

KADRODA 20 YERLİ OYUNCU VAR 

Uğurcan Çakır

Erce Kardeşler

Arda Akbulut

Muhammet Taha Tepe

Abdülkadir Ömür

Berat Özdemir

Ahmetcan Kaplan

Dorukhan Toköz

Hüseyin Türkmen

İsmail Köybaşı

Murat Cem Akpınar

Salih Kavrazlı

Serkan Asan

Yunus Mallı

Yusuf Erdoğan

Enis Destan,

 Taha Altıkardeş,

Batuhan Kör

 Kerem Şen

Emrehan Gedikli

YERLİ İSİMLERDEN KİM GİDECEK?

Tolga Zengin'den flaş Trezeguet sözleri Tolga Zengin'den flaş Trezeguet sözleri

Trabzonspor’da Teknik Direktör Abdullah Avcı bazı isimlerle ilgili kararını verdi. Özellikle Yunus Mallı ve İsmail Köybaşı’dan memnun olmayan Avcı’rın bu isimlerin takasta ya da satışta değerlendirilmesini istediği öğrenildi.

yunus mallı trabzonspor

 Ancak, İsmail Köybaşı, Murat Cem Akpınar, Salih Kavrazlı, Yunus Mallı, Enis Destan, Taha Altıkardeş, Batuhan Kör ,  Kerem Şen ve Emrehan Gedikli kamp kadrosuna dahil edilecek ancak bu oyuncularla ilgili rapor ön hazırlıklardan sonra verilecek.